SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Brygida Grysiak odpowiada za standardy i dobre praktyki dziennikarskie w Grupie TVN

Brygida Grysiak oficjalnie objęła nowo utworzone stanowisko redaktora ds. standardów i dobrych praktyk dziennikarskich. Powstało w strukturach departamentu newsów Grupy TVN. - Brygida ma ogromne doświadczenie dziennikarskie i wielokrotnie udowodniła, że kieruje się najwyższymi standardami etycznymi - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Adam Pieczyński, wiceprezes TVN, odpowiedzialny za kanały i programy informacyjne.

Brygida Grysiak, fot. TVNArticle

Redaktor ds. standardów i dobrych praktyk dziennikarskich podlega bezpośrednio redaktorowi naczelnemu TVN24 oraz „Faktów”. Organizuje szkolenia dziennikarskie i wewnątrzredakcyjne debaty. O powołaniu Brygidy Grysiak na to stanowisko portal Wirtualnemedia.pl informował na początku czerwca.

Do zadań Grysiak należy także m.in. monitorowanie przestrzegania kodeksu wewnętrznego departamentu newsów TVN, konsultacje merytoryczne dotyczące przygotowywanych materiałów czy rozstrzyganie wątpliwości w kwestiach zawodowych i etycznych.

- TVN po raz kolejny jako pierwszy sięga po nowe rozwiązania. Nad utworzeniem tej funkcji pracowaliśmy od kilku miesięcy. Sprawdziliśmy, jak robią to największe światowe stacje. Nowe stanowisko powierzyliśmy Brygidzie, która ma ogromne doświadczenie dziennikarskie i wielokrotnie udowodniła, że kieruje się najwyższymi standardami etycznymi - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Adam Pieczyński, wiceprezes TVN, odpowiedzialny za kanały i programy informacyjne.

- Departament newsów TVN jako pierwszy w Polsce wprowadził stanowisko, które ma stać na straży przestrzegania etyki i najlepszych praktyk dziennikarskich - informuje Grupa TVN.

Brygida Grysiak związana jest z TVN24 od początku istnienia stacji, czyli od 2001 r.  Wcześniej pracowała jako researcher w „Faktach Południe” TVN w Krakowie. Przez dziesięć lat była sprawozdawcą parlamentarnym TVN24. Prowadziła także serwisy informacyjne oraz „Skaner Polityczny”. Przez ostatnie lata realizowała reportaże dla programu „Czarno na Białym”. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana jako dziennikarka i autorka książek. Jest laureatką m.in. nagrody „Ślad” imienia biskupa J. Chrapka, którą otrzymała za „profesjonalizm i obiektywizm”.

Dołącz do dyskusji: Brygida Grysiak odpowiada za standardy i dobre praktyki dziennikarskie w Grupie TVN

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
To już nudne
Przecież już było o tym. Po co więcej strzepic jezor zupełnie bez treści?

To jest wizerunkowy zabieg TVNu, a ta Pani jak była slabiutka dziennikarka która znamy jedynie tylko z chlipania po papieżu, tak tutaj niczego robić nie będzie.
odpowiedź
User
Marlena
Można odpowiadać za to, co nie istnieje?
odpowiedź
User
qwerty
TVN to gowno.
odpowiedź