SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Business Insider Trends 16 listopada

16 listopada odbędzie się Business Insider Trends - konferencja o trendach przyszłości z udziałem ekspertów z całego świata. Jej tematykę zdominują  transformacja cyfrowa, odpowiedzialny biznes oraz handel i klient przyszłości.

Konferencja odbędzie się w formule hybrydowej – online oraz w warszawskim Koneserze (fot. materiały prasowe)Article

Konferencja odbędzie się 16 listopada w formule hybrydowej – online oraz w warszawskim Koneserze.

Business Insider Trends Jest zwieńczeniem całorocznych działań – rozmów i paneli dyskusyjnych w gronie ekspertów i praktyków biznesu oraz publikacji na stronach Business Insider Polska. W ciągu roku serwis opisywał najważniejsze zjawiska i trendy, które wpływają na rozwój biznesu - były to między innymi innowacje technologiczne oraz ich wpływ na przewagi rynkowe.

„Business Insider Polska jest największym polskim serwisem o gospodarce, finansach i biznesie. Każdego dnia staramy się dostarczać naszym czytelnikom najważniejsze informacje o zmianach zachodzących w ekonomii, mających bezpośredni wpływ na ich sytuację ekonomiczną i perspektywę jej rozwoju” - mówi cytowany w komunikacie Mikołaj Kunica, redaktor naczelny Business Insider Polska.

„Piszemy o trendach, zapowiadamy je. Konsument jutra – zważywszy, że coraz mocniej na rynek wchodzą młode generacje – korzysta z całego spektrum rozwiązań technologicznych, coraz tańszych i łatwiej dostępnych, ale co się z tym wiąże nie zawsze dopasowanych do konkretnych potrzeb, czy zwyczajnie złych, przed którymi staramy się uprzedzać. Wzrost gospodarki cyfrowej poszerza zakres zastosowania technologii mobilnych oraz e-commerce wprowadził w nowe obszary biznesu. Zaawansowana segmentacja produktowa, precyzyjna personalizacja i targetowanie oferty oraz usługi w zgodzie z sharing economy, stają się sednem rozwoju gospodarczego i cywilizacyjnego postępu” – dodaje Kunica.

Rozwój e-commerce

W konferencji można uczestniczyć online po bezpłatnej rejestracji lub kupić bilet na wydarzenie stacjonarne z limitowaną liczbą gości. To okazja do spotkania panelistów, rozwijania networkingu i uczestnictwa w zamkniętych spotkaniach podczas konferencji. Business Insider Trends to też możliwość nawiązania relacji oraz wymiany opinii i doświadczeń z ekspertami ze świata, a także kilkuset innymi uczestnikami tego wydarzenia.

„Tegoroczna edycja konferencji dotyczy tych obszarów, które w największym stopniu dzisiaj determinują rozwój biznesu - transformacji cyfrowej, zrównoważonego rozwoju oraz handlu i konsumentów przyszłości, których w dużej mierze definiują dwa pierwsze zjawiska, czyli transformacja cyfrowa i zrównoważony rozwój” – zaznacza Beata Mońka, business partner, Business Partnering Solutions w Ringier Axel Springer Polska

„Z jednej bowiem strony obserwujemy niezwykły rozwój e-commerce, z drugiej, na rynek wchodzą generacje konsumentów coraz dojrzalszych i wymagających oraz znakomicie osadzonych w rzeczywistości cyfrowej. Będzie to niezwykła dawka wiedzy i wskazówek dla biznesu, ale i dla każdego z nas, ponieważ w związku z tą rewolucją pojawiają się też zagrożenia, m.in. związane z cyberbezpieczeństwem i to też będzie ważnym tematem konferencji. Warto też wiedzieć, czym w tym kontekście jest social engineering” – dodaje Mońka.

Wśród prelegentów Gawdat, Gercke i Palazzi

Wśród prelegentów i uczestników dyskusji znalazł się Mo Gawdat - przez wiele lat kierował Google X, jednostką R&D, która specjalizuje się wypracowywaniu technologicznych przewag rynkowych. Podczas konferencji podzieli się swoimi doświadczeniami oraz najgorętszymi obserwacjami z rynków. Czy postęp technologiczny odziera nas z człowieczeństwa, czy raczej wzbogaca i rozwija? – to jedno z pytań, na które Gawdat będzie szukać odpowiedzi.

Sporo miejsca podczas Business Insider Trends będzie poświęconych cyberbezpieczeństwu. Paula Januszkiewicz, rozpoznawalna na świecie ekspertka od bezpieczeństwa w sieci oraz CEO firmy CQURE, opowie, jak zacząć myśleć i działać niczym haker, po to, aby zapobiegać utracie zasobów cyfrowych firmy. Wspólnie z prof. Marco Gerckem zajrzymy do wnętrza największych na świecie organizacji, by poznać sposoby zwalczania cyberprzestępczości. Gercke jest globalnym ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa, doradzającym największym na świecie organizacjom, a także dyrektorem think tanku Cybercrime Research Institute, który prowadzi badania i konsultacje w zakresie prawnych aspektów cyberprzestępczości.

Z kolei Marcello Palazzi, współtwórca i światowy ambasador NOW, wyjaśni, czym jest „regeneracyjny biznes” i w jaki sposób firmy na całym globie potrafią działać w zgodzie z poszanowaniem zasobów naturalnych i otoczenia rynkowego, a jednocześnie – notować znakomite wyniki. Dr Maciej Kawecki, szef Instytutu Lema, przedstawi fenomen digital twins i wyjaśni, jak już dziś przekłada się ten model na odpowiedzialny, zrównoważony biznes.

Cate Trotter przedstawi uczestnikom konferencji najnowsze trendy w retailu, które przekładają się na nowe wymogi względem firm oraz postawy konsumenckie. Trotter to jedna z najwyżej cenionych na świecie ekspertek od retailu i badaczka globalnych trendów.

Wśród panelistów są też: Jovan Protic – COO Ringier Axel Springer Polska, Brunon Bartkiewicz - prezes ING Banku Śląskiego, Aleksandra Karasińska – redaktorka naczelna „Forbes Women Polska”, Piotr Mieczkowski – dyrektor zarządzający Fundacji Digital Poland, Tomasz Bujok – CEO No Fluff Jobs oraz prof. Grzegorz Mazurek – rektor Akademii Leona Koźmińskiego.

W agendzie znalazło się też szereg fireside chatów oraz paneli dyskusyjnych.

Dołącz do dyskusji: Business Insider Trends 16 listopada

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl