SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były menedżer Discovery odchodzi z rady dyrektorów Warner Bros. Discovery

Robert Bennett zapowiedział, że z początkiem kwietnia br. odejdzie z rady dyrektorów Warner Bros. Discovery. Z koncernem Discovery jest związany od 2005 roku.

Article

W komunikacie Warner Bros. Discovery poinformowano, że kadencja Roberta Bennetta w radzie dyrektorów upływała wraz z walnym zgromadzeniem akcjonariuszy firmy w sprawie jej raportu finansowego za ub.r.

Zaznaczono, że rezygnacja Bennetta nie wynika z jakichkolwiek rozbieżności z firmą.

Odchodzący menedżer w radzie dyrektorów Warner Bros. Discovery pełni funkcję niezależnego dyrektora i członka komitetu audytu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Rada dyrektorów w amerykańskich spółkach jest organem podobnym do rady nadzorczej, kontroluje w imieniu inwestorów działania zarządu. W Warner Bros. Discovery niezależnymi członkami rady nadzorczej oprócz Bennetta są Li Haslett Chen, Richard Fisher, Paul Gould, Debra Lee, John Malone, Fazal Merchant, Steven Miron, Steven Newhouse, Paula Price i Geoffrey Yang.

W skład rady dyrektorów wchodzą też SamuelDi Piazza Jr. (jest przewodniczącym) David Zaslav, CEO i prezes koncernu.

Robert Bennett w latach 2005-2008 był prezesem spółki Discovery Holding Company, zanim ta połączyła się z Discovery Communications i zadebiutowała na giełdzie. Wiosną ub.r. Discovery sfinalizowało fuzję z WarnerMedia, tworząc Warner Bros. Discovery.

Wcześniej Bennett pracował w Tele-Communications oraz w Liberty Media (w latach 1991-2005, m.in. jako prezes i CEO).

W trzecim kwartale ub.r. Warner Bros. Discovery przy spadku przychodów o 11 proc. do 9,82 mld dolarów zanotował 2,28 mld dolarów straty netto. Pion telewizyjny koncernu, obejmujący m.in. grupę TVN, zanotował spadek przychodów o 11 proc. (a o 8 proc. bez zmian kursów walut) do 5,21 mld dolarów. Jego zysk wyniósł w zeszłym kwartale 2,63 mld dolarów, wobec 2,71 mld dolarów pro forma rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Były menedżer Discovery odchodzi z rady dyrektorów Warner Bros. Discovery

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl