SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były prezes Radia Olsztyn zatrzymany przez CBA. „Zarzuty o charakterze korupcyjnym”

Były prezes Radia Olsztyn Mariusz B., jeden z byłych członków zarządu rozgłośni Henryk Ł. oraz były prezes Zakładu Budynków Komunalnych w Olsztynie Zenon S., zostali zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Wcześniej w tej sprawie zatrzymano m.in. byłego szefa TVP w Olsztynie Jarosława K.

Funkcjnariusz CBAArticle

Zatrzymanym byłym prezesem Radia Olsztyn jest Mariusz B., który szefował rozgłośni w latach 2011-2016. Wcześniej przez kilka lat był dziennikarzem i wydawcą w tej stacji.

Wszystkim osobom zatrzymanym postawiono zarzuty korupcyjne. Z nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi o wręczanie i przyjmowanie łapówek przy załatwianiu pracy.

CBA w Białymstoku wraz z Podlaskim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, prowadzą wielowątkowe śledztwo, w ramach którego badają wątki korupcyjnego postępowania osób pełniących funkcje publiczne w instytucjach państwowych i samorządowych m.in. na terenie Olsztyna i okolic. - Funkcjonariusze CBA zabezpieczają dokumentację m.in. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, Urzędzie Miasta i innych instytucjach i miejscach w Olsztynie i okolicach - powiedział Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

Zatrzymani zostali przewiezieni do Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, gdzie miano im postawić zarzuty o charakterze korupcyjnym.

Wcześniej w ramach tego samego śledztwa zatrzymano pięciu innym osobom, w tym m.in. dyrektorowi TVP SA w Olsztynie, wójtowi gminy Stawiguda, głównemu specjaliście kontroli państwowej z Delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Olsztynie. Szef TVP Olsztyn w zamian za łapówkę miał zlecać podległym mu dziennikarzom przygotowywanie materiałów na temat przestępcy z Olsztyna, Piotra M. ps. „Troll”. Materiały przedstawiać miały w pozytywnym świetle biznesmena Wojciecha K., który także został w marcu br. zatrzymany przez CBA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Były prezes Radia Olsztyn zatrzymany przez CBA. „Zarzuty o charakterze korupcyjnym”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Uczciwy
Żenada , większość same kłamstwa
odpowiedź