SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

BZ WBK AIB TFI chce mieć 12,6 mld zł aktywów na koniec 2011 roku

BZ WBK AIB TFI chce osiągnąć wzrost aktywów do poziomu 12,6 mld zł w 2011 wobec 10,5 mld zł na koniec 2010. Sprzedaż funduszy Arka ma w bieżącym roku wynieść 3,3 mld zł wobec 1,6 mld zł rok wcześniej, zapowiedział nowy prezes towarzystwa Jacek Marcinowski w czwartek.

BZ WBK AIB TFI chce mieć 12,6 mld zł aktywów na koniec 2011 roku

„Sprzedaż funduszy Arka staje się obecnie priorytetem dla grupy BZ WBK. Widzimy apetyt na wyższe ryzyko ze strony klientów, a także stabilne perspektywy polskiej gospodarki. W efekcie chcemy osiągnąć próg 10% udziału w rynku funduszy" – powiedział Marcinowski.

Dodał, że w ramach tej strategii TFI wprowadza nowy produkt dla zamożnych klientów Arka Prestiż SFIO. Zarządzający Arki uważają wyceny spółek giełdowych nadal utrzymują się na niskich poziomach.

„W 2011 spodziewany jest dalszy wzrost zysków spółek w porównaniu do 2010. W efekcie rynki na tle historycznym nadal są niedrogo wyceniane i powinniśmy znaleźć sporo okazji inwestycyjnych. Czynnikiem ryzyka jest kwestia ograniczenia składki płynącej do OFE, co potencjalnie utrudni plasowanie ofert prywatyzacyjnych i zmniejszenie popytu na akcje"- uważa zarządzająca funduszami akcyjnymi Arki, Katarzyna Dąbrowska.

Dodała, że najbardziej perspektywiczne rynki w ocenie Arki to Turcja, Polska i Austria. Obserwowane są także rynki Rumunii, Bułgarii i Ukrainy.

W kwestii funduszy obligacyjnych zarządzający Arki uważają, że ceny obligacji uwzględniają już oczekiwania co podwyżek stóp procentowych przez RPP do 4,5% w 2011 i 5,5% w 2012. Z kolei ewentualne obniżenie składki trafiającej do OFE, w ocenie BZ WBK AIB TFI, wpłynie negatywnie głównie na rynek obligacji nieskarbowych. Ograniczenie popytu OFE oznacza bardziej atrakcyjne ceny dłużnych papierów firm dla inwestorów, a z drugiej strony pogłębienie problemu braku płynności na rynku wtórnym.

Arka BZ WBK Akcji Środkowej i Wschodniej Europy FIO osiągnęła stopę zwrotu rzędu 24,3% w 2010 roku. Z kolei Arka BZ WBK Rozwoju Nowej Europy 23,4%. Arka BZ WBK Akcji miała 12,1% stopę zwrotu, a Arka BZ WBK Zrównoważony 10,1%. Arka BZ WBK Obligacji osiągnęła 6,7%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: BZ WBK AIB TFI chce mieć 12,6 mld zł aktywów na koniec 2011 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl