SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jak oglądać TVN24 i TVP Info jednocześnie? W Canal+ online to możliwe

Dobór tematów, gości, retoryka kanałów informacyjnych TVN24 i TVP Info są zupełnie inne. Nie brakuje jednak widzów, którzy lubią porównywać treści dostępne na obu antenach. Funkcja Multi-Live na platformie streamingowej Canal+ online pozwala oglądać do 4 stacji jednocześnie.

Article

Platforma Canal+ online ruszyła w maju 2020 roku. Serwis pod tą nazwą jest dostępny metodą subskrypcyjną (możliwość comiesięcznego przedłużenia subskrypcji) i dla abonentów platformy cyfrowej Canal+. Z oferty można korzystać za pośrednictwem przeglądarki internetowej na komputerze, aplikacji w telefonie komórkowym lub w telewizorze albo przystawką z systemem operacyjnym Android TV (m.in. Sony, Philips, Xiaomi, Mi-Box), Tizen (Samsung), WebOS (LG).

Jak oglądać dwa kanały jednocześnie?  

W pakiecie Fun & News (20 zł miesięcznie) dostępne są kanały informacyjne: TVN24, TVN24 Bis, TVP Info, CNN, Euronews, France 24 (wersja francuska i angielska), CNBC Europe i Biznes 24. Funkcja Multi-TV pozwala na oglądanie do czterech stacji jednocześnie. W przypadku kanałów informacyjnych to ciekawa możliwość. We własnym domu możemy mieć bowiem coś w rodzaju reżyserki kanału informacyjnego.

Nie na każdym urządzeniu można oglądać jednocześnie cztery stacje. Aplikacja Canal+ online oceni to za nas. Na telewizorach i przystawkach z mniejszą ilością RAM-u dostępny jest przekaz dwóch stacji. Mogą być to na przykład TVN24 i CNN, TVN24 i TVN24 Bis albo TVN24 i TVP Info. W trakcie odtwarzania kilku stacji słychać ścieżkę dźwiękową tylko jednej z nich. Pilotem, palcem lub myszką (w zależności od urządzenia) można prosto zmienić kanał, którego dźwięku słuchamy.


Aby skorzystać z funkcji Multi-Live, trzeba wybrać kanały ulubione. Kategoria ta jest dostępna w dziale „Live TV”. Po wybraniu opcji „Zarządzaj kanałami” można wskazać ulubione kanały telewizyjne. Potem należy wybrać opcję „Multi-Live” i zaznaczyć kanały telewizyjne, które chcemy oglądać jednocześnie. W dolnej części ekranu pojawia się opcja „Uruchom”. Po jej wybraniu można już oglądać wybrane kanały.

Zobacz także: KRRiT szybko przedłużyła koncesje stacjom Canal+

Jeśli materiał jednej ze stacji nas znuży, możemy wybrać konkurencję, cały czas zachowując podgląd dotychczas oglądanej anteny. Opcja Multi-Live może być przydatna nie tylko w przypadku kanałów informacyjnych. Podczas kilku meczów, które odbywają się jednocześnie pozwala śledzić sytuację na kilku stadionach.

Udział w rynku TVP Info w listopadzie br. wyniósł 5,080 proc., natomiast TVN24 4,928 proc.- wynika z udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl analizy Havas Media Group opracowanej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement.

W listopadzie Canal+ online odwiedziło 2,38 mln internautów, co dało 7,96 proc. zasięgu.

Dołącz do dyskusji: Jak oglądać TVN24 i TVP Info jednocześnie? W Canal+ online to możliwe

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Luki
Kanał TVP INFO nie jest już dostępny w tym pakiecie
1 0
odpowiedź
User
Szary człowiek
Tylko tuszkodebile oglądają TVN
6 14
odpowiedź
User
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mój tel. LG juz w 2008 roku miał taką funkcję za darmo !
3 1
odpowiedź