SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Caritas będzie odbierać ze sklepów Carrefour żywność z krótkim terminem ważności

Carrefour Polska odpowiadając na wymogi ustawy dotyczącej przeciwdziałaniu marnowaniu żywności, zawarł z Caritas Polska umowę dotyczącą współpracy i odbioru żywności w sieci jego sklepów na terenie całego kraju.

fot. materiały prasoweArticle

Wraz z nowym ustawodawstwem dotyczącym przeciwdziałania marnowaniu żywności, która obowiązuje od 1 marca br., Carrefour zdecydował się rozszerzyć współpracę z Caritas Polska, podpisując z nią ogólnopolską umowę.

Przedstawiciele organizacji, w zależności od ustaleń z lokalnymi hiper- i supermarketami Carrefour, będą  pojawiać się w sklepach, aby odbierać przekazywane produkty, z zachowanym kilkudniowym terminem przydatności do spożycia.

- Carrefour w ramach swojej strategii zrównoważonego rozwoju, od 2013 roku realizuje w Polsce program „STOP Marnotrawstwu”, którego celem jest przeciwdziałanie wszelkim formom marnotrawstwa na każdym szczeblu funkcjonowania firmy. W ramach tego programu w obszarze produktów, celem naszej firmy jest stałe zmniejszanie strat żywności, aby jak najwięcej uchronić przed zmarnowaniem - mówi Justyna Orzeł, wiceprezes zarządu i sekretarz generalna Carrefour Polska. Kontynuacja i rozszerzenie współpracy z tym zakresie z Caritas Polska, to kolejny etap zacieśniania relacji między naszymi organizacjami, a także kolejna z inicjatyw na rzecz osób potrzebujących. Caritas, dzięki swoim działaniom jest w stanie nieść pomoc na terenie całego kraju, dlatego cieszymy się, że dzięki tej organizacji wiele osób wykluczonych otrzyma potrzebne wsparcie i ciepły posiłek przygotowany na bazie produktów przekazanych ze sklepów Carrefour - dodaje Orzeł.

Carrefour Polska od wielu lat współpracuje z Caritas w Polsce. Dzięki grantowi przyznanemu Caritas przez Fundację Carrefour, kilka lat temu wspólnie zrealizowano program skierowany do dzieci „Dożywianie z Carrefour”. Na trzyletnią realizację programu przeznaczono wsparcie o wartości 3 mln 450 tys. złotych i wydano ponad 600 tys. posiłków.

Sklepy Carrefour w Warszawie włączyły się również aktywnie w nową inicjatywę Caritas Polska pod hasłem „Uratuję Cię!”. Jej celem jest pomaganie konkretnym osobom poprzez charytatywny serwis zbiórek internetowych. W największych sklepy sieci w Warszawie pojawiły się specjalne skarbonki Caritas „Uratuję Cię!”, do których klienci mogą przekazywać datki lub resztę ze swoich zakupów.

Ze zjawiskiem marnowania żywności walczą też inne sieci handlowe. Biedronka (Jeronimo Martins Polska) obniża o połowę ceny produktów, które mają krótki termin przydatności do spożycia. Podobnie robi też Lidl Polska

Dołącz do dyskusji: Caritas będzie odbierać ze sklepów Carrefour żywność z krótkim terminem ważności

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl