SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Carrefour wypłacił klientom 300 tys. zł w bonach za zebrane opakowania

Sieć Carrefour od stycznia br. w 10 sklepach w woj. śląskim testuje własny system kaucyjny. W niecałe trzy miesiące zebrano w ten sposób 2 mln opakowań, wypłacając klientom w bonach łącznie ponad 300 tys. zł. 

Fot. materiały prasoweArticle

System kaucyjny stworzony we współpracy z EKO-Punkt Organizacją Odzysku Opakowań ruszył 11 stycznia 2023 roku w 10 sklepach Carrefour w województwie śląskim. Butelkomaty o nazwie PETfur stanęły w ośmiu hipermarketach: w Sosnowcu, Rybniku, Kędzierzynie Koźlu, Jastrzębiu Zdroju, Jaworznie, Chorzowie, Gliwicach oraz Katowicach, a także dwóch supermarketach: w Pszczynie i Zabrzu (ul. Chopina). 

Do butelkomatów klienci mogli (i wciąż mogą) oddawać zużyte opakowania po napojach, w tym plastikowe butelki i aluminiowe puszki. Maszyny w zamian drukują bon, którym od razu można zapłacić za zakupy.

W niecałe trzy miesiące zebrano w ten sposób już 2 miliony opakowań, wypłacając klientom łącznie ponad 300 tys. złotych w ramach kaucji wynoszącej 15 groszy za jedno, zwrócone opakowanie. To również 50 tys. ton plastiku, któremu Carrefour dał drugie życie. W akcji wzięło już udział ponad 75 tys. klientów.

- Tak znakomity wynik testowego systemu kaucyjnego udało się osiągnąć dzięki zwiększającej świadomość ekologiczną kampanii marketingowej "Zwracaj i zarabiaj w Carrefour" oraz ogromnemu zaangażowaniu naszych Klientów w działania na rzecz naszej planety – mówi Sylwester Mroczek, manager ds. rozwoju w Carrefour Polska. - W niektóre dni przed naszymi butelkomatami ustawiają się długie kolejki osób chętnych do zwrotu opakowań. Pokazuje to, że zaproponowany przez nas system kaucyjny, bardzo dobrze odpowiada na potrzeby wszystkich uczestników rynku, w tym najważniejszego jego ogniwa - konsumentów, od których zależy jego powodzenie i skuteczność – dodaje.

- Zainteresowanie projektem przerosło nasze oczekiwania. To sygnał, że społeczeństwo jest gotowe na takie rozwiązania - mówi Renata Sarnecka, członek zarządu Eko-Punkt Organizacja Odzysku Opakowań. - Mieszkańcy przyjęli nasz projekt z wielkim entuzjazmem. Dzięki wspólnym wysiłkom 2 miliony opakowań trafiło do recyklingu i pozostało w obiegu zamkniętym. Jest to dowód na to, iż oferując dobre rozwiązania możemy jako przedsiębiorcy mobilizować mieszkańców do efektywnego działania na rzecz środowiska. System kaucyjny jest jednym z takich rozwiązań – dodaje.

Ministerstwo Środowiska i Klimatu prowadzi obecnie prace nad regulacjami prawnymi, których celem jest wypracowanie i wdrożenie nowego systemu kaucyjnego w Polsce. Unijna dyrektywa Single Use Plastics (SUP) nakłada na państwa członkowskie obowiązek zbiórki 77 proc. butelek napojowych w 2025 i 90 proc. w 2030 roku.

Carrefour Polska to sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce blisko 950 sklepów w sześciu formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego.

Dołącz do dyskusji: Carrefour wypłacił klientom 300 tys. zł w bonach za zebrane opakowania

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl