SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Carrefour nie będzie już wydawać papierowych gazetek promocyjnych

Carrefour we Francji rezygnuje z wydawania papierowych gazetek promocyjnych. Chce je zastąpić wiadomościami e-mail, SMS lub w aplikacji WhatsApp. O tym zdecydują klienci tej sieci sklepów.

Article

Carrefour we Francji zdecydował, że nie będzie już drukować i dystrybuować swoich papierowych gazetek promocyjnych.

Od czerwca tego roku n detalista nie wydaje ich już w Lille i Soyaux, od sierpnia – w Lons-le-Saunier i Rognac, a od 17 stycznia 2022 roku zostanie wstrzymana ich dystrybucja w rejonie Paryża i Lyonu. Decyzja ta obejmuje wszystkie hiper- i supermarkety sieci w Paryżu i Lyonie – łącznie to 35 placówek i pozwoli zaoszczędzić 1000 ton papieru rocznie.

Od teraz, przez najbliższe dwa miesiące klienci francuskiego Carrefoura sami zdecydują w jakiej formie chcą otrzymywać gazetki promocyjne. Do wyboru mają drogę elektroniczną: wiadomość e-mail, sms lub w aplikacji WhatsApp.

Ci klienci, którzy nie zechcą zrezygnować z papierowej wersji, Carrefour będzie przysyłał gazetki pocztą, ale nie będzie to już anonimowa dystrybucja.

– Chcemy całkowicie odstąpić od anonimowej dystrybucji gazetek do skrzynek pocztowych, ponieważ znaczna ich część od razu trafia do kosza. Będziemy stopniowo wycofywać papierowe gazetki na terenie całej Francji – powiedziała Elodie Perthuisot, dyrektorka Grupy Carrefour ds. e-commerce, baz danych i transformacji cyfrowej.

Według francuskiej agencji ds. środowiska i zarządzania energią ADEME, 42 proc. konsumentów uważa, że papierowe gazetki są śmieciami.

Przypomnijmy, że pod koniec 2020 roku z wydawania papierowej wersji swojego kultowego katalogu zrezygnowała sieć sklepów IKEA.

 

Dołącz do dyskusji: Carrefour nie będzie już wydawać papierowych gazetek promocyjnych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl