SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Carrefour chce sprzedawać testy na obecność przeciwciał Covid-19

Francuska sieć Carrefour chce wprowadzić do sprzedaży testy serologiczne, wykrywające przeciwciała SARS-COV-2 - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Niebawem kolejna sieć po Biedronce może zacząć sprzedawać testy na obecność przeciwciał koronawirusa SARS-COV-2.

To francuski Carrefour, mający w Polsce 900 sklepów. - Obecnie szukamy odpowiednich ofert na rynku - poinformowało portal Wirtualnemedia.pl we wtorek biuro prasowe Carrefour Polska. - Naszym celem jest zaoferowanie klientom jakościowych, pewnych produktów, posiadających odpowiednie certyfikaty, i jak tylko będzie to możliwe, wprowadzimy je do naszej oferty - czytamy w odpowiedzi na nasze pytania o zainteresowanie detalisty rozszerzeniem asortymentu o testy wspomagające diagnostykę Covid-19.

- Nasza oferta to nie tylko żywność czy produkty przemysłowe. Mieszczą się w niej także produkty prozdrowotne, m.in. witaminy, minerały, środki ochrony osobistej oraz wybrane produkty służące do diagnozowania stanu zdrowia, które zgodnie z obowiązującym prawem mogą być sprzedawane przez sklepy detaliczne - zaznacza biuro prasowe Carrefoura.

Testy serologiczne hitem sprzedaży Biedronki

Sieci Carrefour zależy na uruchomieniu sprzedaży testów podobnych do tych, które rozprowadza Biedronka. Przypomnijmy, od poniedziałku detalista rozpoczął sprzedaż testów na obecność przeciwciał przeciw SARS-CoV-2 produkcji szwajcarskiego laboratorium Prima Lab

Biedronka zapewnia, że test jest wyjątkowo prosty w użyciu: do badania używa się małej próbki krwi, a czas oczekiwania na wynik ma wynosić ok. 10 minut. Według sprzedawcy producent, szwajcarska PRIMA Lab jest firmą certyfikowaną zgodnie z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016, a sam test to certyfikowany wyrób medyczny (certyfikat CE). Jego dokładność wynosi 98,3 proc.

Na łamach Wirtualnemedia.pl informowaliśmy we wtorek, że testy okazały się sprzedażowym hitem. W poniedziałek w internecie pojawiły się informacje o tym, że testy są niedostępne w wielu sklepach, w większości wypadków zostały bowiem wykupione w szybkim tempie. Ustaliliśmy, że w wybranych placówkach w Warszawie nie można było kupić testów.

 

Sieci handlowe chcą sprzedawać testy diagnostyczne pod kątem Covid-19

Na ofertę konkurencji szybko zareagował Lidl, który także ma zamiar zacząć sprzedawać u siebie testy - nie tylko serologiczne, ale również takie wykrywające obecność koronawirusa SARS-COV-2 jeszcze w trakcie choroby. - Wsłuchując się w potrzeby naszych klientów, również planujemy wprowadzić testy na COVID-19 do oferty Lidl Polska.  Zapraszamy do śledzenia naszej oferty produktów na stronie lidl.pl - przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl Aleksandra Robaszkiewicz, odpowiedzialna za komunikację Lidl Polska.

Lidl to nie jedyna sieć zainteresowana sprzedażą produktów do diagnostyki Covid-19. - W sieci Kaufland z uwagą obserwujemy trendy rynkowe i reagujemy na zmieniające się potrzeby naszych klientów, dlatego też nie wykluczamy wprowadzenia testów na obecność przeciwciał wirusa Sars-Cov-2 do naszej oferty - mówiła portalowi Wirtalnemedia.pl w poniedziałek Maja Szewczyk, dyrektor działu komunikacji korporacyjnej Kaufland Polska. Kaufland należy do tej samej grupy co Lidl (niemiecka Grupa Schwarz).

We wtorek Ministerstwo Zdrowia zaraportowało 14 396 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej przypadków dotyczy województw mazowieckiego (2347), śląskiego (1716), łódzkiego (1064), małopolskiego (1044), w dalszej kolejności pomorskiego (1030), warmińsko-mazurskiego (1003), kujawsko-pomorskiego (972), wielkopolskiego (954), dolnośląskiego (936), podkarpackiego (785), lubelskiego (628), zachodniopomorskiego (458), świętokrzyskiego (373), podlaskiego (304), lubuskiego (288), opolskiego (168). Z powodu COVID-19 zmarło 79 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 293 osoby

Dołącz do dyskusji: Carrefour chce sprzedawać testy na obecność przeciwciał Covid-19

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Justyna
Ale co chce sprzedawać? Tytuł artykułu nie wspomina.
odpowiedź