SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CBA zatrzymało byłych menedżerów PKP, chodzi o umowy dot. public relations

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego prezesa PKP, b. członka zarządu i byłą dyrektor biura marketingu i komunikacji tej spółki oraz dwóch byłych pracowników PKP w sprawie zawarcia bez potrzeby umów na usługi public relations przed Światowymi Dniami Młodzieży w 2016 r.

Funkcjnariusz CBAArticle

Wydział komunikacji społecznej CBA poinformował w środę PAP, że zatrzymań dokonali w Warszawie i Krakowie funkcjonariusze warszawskiej delegatury Biura. Oprócz trojga byłych członków władz PKP, dwie pozostałe osoby to byli pracownicy PKP, którzy utworzyli w Warszawie agencję zajmującą się public relations.

PKP miała cztery umowy z agencją PR byłych pracowników

Tej firmie utworzonej przez byłych pracowników PKP zleciła usługi PR przed Światowymi Dniami Młodzieży w 2016. Śledczy ustalili, że nie było potrzeby zawarcia czterech umów na obsługę public relations za ponad 650 tys. zł, a zadania w nich określone mogli wykonać pracownicy już zatrudnieni w PKP w specjalnie utworzonym biurze komunikacji i marketingu.

"W ramach umów agencja zobowiązała się m.in. do bieżącego doradztwa związanego z funkcjonowaniem PKP, w tym również związanego ze Światowymi Dniami Młodzieży, wykonania serwisu internetowego integrującego informacje o kolei na Światowe Dni Młodzieży a także do doradztwa kryzysowego" - poinformował PAP wydział.

CBA po zakończeniu czynności związanych z zatrzymaniem i przeszukań przewiozło zatrzymanych do nadzorującej śledztwo Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Prokuratura przedstawiła im zarzuty związane z niegospodarnością i wyrządzeniem szkody w mieniu PKP SA.

Wydział poinformował, że sprawa to jeden z pobocznych wątków, ujawnionych w śledztwie dotyczącym ochrony antyterrorystycznej przed Światowymi Dniami Młodzieży i wyrządzenia znacznej szkody majątkowej PKP SA. Ta sprawa zakończyła się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia.

Dołącz do dyskusji: CBA zatrzymało byłych menedżerów PKP, chodzi o umowy dot. public relations

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krasnolud
...a już dwa lata temu zatrzymano innych misiów z PKP za kręcenie lodów z okazji ŚDM...No cóż, jak widać największe patusy są zblotowani z obecną władzą...
odpowiedź
User
Myszka
Ciekawe kiedy zatrzymają Suskiego za bezpodstawne zasiadanie w radzie Polskiego Radia, bo przecież zamiast niego, można tam wstawić krzesło lub lampę lub roślinkę jakąś. I efekt będzie ten sam.
odpowiedź