SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CCC stara się o kolejny kredyt. Ma zbierać więcej używanych butów i zużywać mniej skóry naturalnej

Grupa CCC złożyła stara się uzyskać od konsorcjum banków, w tym Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, kredyt w wysokości do 400 mln zł. Jeśli go uzyska, będzie zobowiązana m.in. do obniżenia emisji CO2 oraz mniejszego zużycia skóry naturalnej w swoich produktach.

fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

W komunikacie grupa CCC poinformowała, że Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) zaczął waśnie ocenę jej wniosku o finansowanie kredytowe w kwocie do 400 mln zł. EBOR ma go udzielić jako jeden z podmiotów w ramach konsorcjum z udziałem banków komercyjnych.

Finansowanie ma zostać przyznane spółce CCC i wybranym spółkom z jej grupy kapitałowej (z wyjątkiem Modivo, którego debiut giełdowy CCC zapowiada od kilku lat) w celu refinansowania części obecnego zadłużenia.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

EBOR postawił CCC kilka warunków dotyczących zrównoważonego rozwoju: redukcja emisji dwutlenku węgla (w trzech zakresach), zmniejszenie zużycia skóry naturalnej w zamawianych produktach oraz zwiększenie skali zbiórki używanego obuwia. Spółka zaznaczyła, że poddała niezależnemu audytowi pod kątem istotności oraz poziomu ambicji tych celów.

Grupa CCC podkreśliła też, że uzyskanie kredytu od EBOR „wpisuje się w strategię działań spółki na rzecz zrównoważonego rozwoju” i jest wynikiem wysokiej oceny banku dla jej dotychczasowego zaangażowania w tym obszarze.

CZYTAJ TEŻ: Grupa CCC zamyka e-sklep swojej nowej sieci

W zeszłym kwartale obrotowym (od listopada ub.r. do stycznia br.) grupa CCC osiągnęła wzrost przychodów rok do roku o 4 proc. do 2,53 mld zł, a jej wyniki operacyjny zwiększył się 50 mln zł straty do 96 mln zł zysku. Mocno zwiększyły się wyniki sieci HalfPrice, liczącej już 123 sklepy stacjonarne, natomiast o 11 proc. zmalały wpływy eobuwia.

Na koniec października ub.r. zadłużenie brutto grupy CCC z kredytów i obligacji wynosiło 2,18 mld zł (1,44 mld zł w części krótkoterminowej, czyli do spłaty w ciągu 12 miesięcy), wobec 2,53 mld zł na koniec stycznia ub.r. (1,15 mld zł w części krótkoterminowej). Na linię biznesową CCC przypadało 1,11 mld zł, a na Modivo - 1,07 mld zł.

Natomiast zadłużenie netto obszaru biznesowego CCC wynosiło 337 mln zł, a grupy Modivo - 188 mln zł.

CZYTAJ TEŻ: CCC chce kupić sieć sklepów z odzieżą sportową

Dołącz do dyskusji: CCC stara się o kolejny kredyt. Ma zbierać więcej używanych butów i zużywać mniej skóry naturalnej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl