SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CCC rozważy restrukturyzację spółki Karl Voegele lub pozyskania dla niej inwestora

CCC rozważy możliwości restrukturyzacji swojej szwajcarskiej spółki zależnej Karl Voegele AG, w tym istotne zmniejszenie liczby jej sklepów i sprzedaż aktywów lub też pozyskanie dla tej spółki nowego inwestora - poinformowało CCC w komunikacie.

Fot. CCC.euArticle

Zarząd CCC we wtorek przyjął uchwałę w sprawie przeprowadzenia przeglądu opcji strategicznych dla spółki zależnej Karl Voegele AG.

"Przedmiotem planowanego przeglądu będzie w szczególności analiza możliwości restrukturyzacji działalności spółki zależnej Karl Voegele AG w modelu biznesowym opartym o istotnie zmniejszoną liczbę sklepów i/lub możliwość sprzedaży aktywów lub pozyskania nowego inwestora dla spółki" - napisano w komunikacie.

Spółka zależna CCC, NG2 Suisse, kupiła w połowie 2018 roku większościowy pakiet 70 proc. udziałów Karl Voegele za 10 mln CHF.

W momencie kupna jej przez CCC Karl Voegele znajdowała się w trakcie restrukturyzacji. Według danych otrzymanych od sprzedających i sporządzonych wg Swiss GAAP FER, przychody netto ze sprzedaży w 2017 r wyniosły 172 mln CHF, EBITDA za 2017 r. wyniosła -5,9 mln CHF. Na koniec kwietnia 2018 roku kapitał własny wynosił 51,3 mln CHF, saldo gotówkowe 9 mln CHF, zobowiązania krótkoterminowe 9 mln CHF.

Na koniec 2017 roku Voegele posiadała sieć 219 sklepów pod markami: Voegele i Bingo. Na koniec 2019 roku sieć sklepów w Szwajcarii zmniejszyła się do 179, a powierzchnia handlowa spadła do 81,3 tys. m2.

Pod koniec stycznia, podczas prezentacji strategii grupy CCC do 2022 roku, przewodniczący rady nadzorczej Dariusz Miłek przyznał, że być może błędem było przejęcie biznesu w Szwajcarii, ale jest szansa na jego uratowanie.

Kilka dni temu CCC podało, że w minionym kwartale, w związku z zamknięciem sklepów stacjonarnych z powodu epidemii koronawirusa, firma zanotowała spadek wpływów sprzedażowych w tych punktach o 26 proc. do 528 mln zł. Przychody z e-commerce poszły w górę o 39 proc. do 401 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: CCC rozważy restrukturyzację spółki Karl Voegele lub pozyskania dla niej inwestora

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tqq
Szwajcarski rynek żądzi się zupełnie innymi prawami niż polski. Nie cena ma tu kluczowe znaczenie... Ale ambitnemu polskiemu inwestorowi życzę powodzenia.
odpowiedź