SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CD Projekt chce wypłacić 100,9 mln zł w dywidendzie, nie przyjmie stałej polityki dywidendowej

Zarząd producenta gier wideo CD Projekt proponuje akcjonariuszom spółki, żeby z zeszłorocznego zysku wypłacić w dywidendzie 100,93 mln zł, po 1,05 zł na akcję. Władze spółki nie zamierzają natomiast wprowadzić stałej polityki dywidendowej.

Adam Kiciński, prezes CD ProjektArticle

Zarząd CD Projekt chce, żeby z zeszłorocznego zysku 100,93 mln zł przeznaczyć na dywidendę, a 8,52 mln zł na kapitał zapasowy.

Dzień przyznania prawa do dywidendy ma zostać wyznaczony na 31 maja, a dzień jej wypłaty - na 13 czerwca.

- W uzasadnieniu wniosku zarząd spółki podniósł, iż rok 2018 r. był kolejnym udanym rokiem sprzedaży „Wiedźmina 3” i pozostałych produktów Grupy. Poziom sprzedaży, pomimo rekordowych co do wielkości nakładów na prace rozwojowe oraz zrealizowanych w minionym roku inwestycji przełożył się na wzrost łącznej wartości środków pieniężnych i lokat Grupy na przestrzeni 2018 roku - stwierdzono w komunikacie giełdowym firmy.

Zaznaczono, że przy ustalaniu propozycji dywidendy zarząd wziął pod uwagę obecne zasoby środków pieniężnych i lokat spółki, planowane dalsze zamierzenia inwestycyjne i jej bezpieczeństwo finansowe.

We wtorek na koniec sesji giełdowej za akcję CD Projekt płacono 207 zł. Przy takim kursie 1,05 zł z zysku na akcję daje stopę dywidendy wynoszącą 0,5 proc.

Propozycja zarządu co do dywidendy musi zostać przyjęta przez walne zgromadzenie akcjonariuszy CD Projekt. Największe pakiety akcji spółki mają jej wiceprezes Marcin Iwiński (12,64 proc. kapitału), współzałożyciel i były menedżer Adam Kiciński (10,91 proc.), wiceprezes Piotr Nielubowicz (6,38 proc.), a także OFE Nationale-Nederlanden (5,83 proc.) i Swedbank Robur Fonder AB (5,02 proc.).

Będzie to druga dywidenda w historii CD Projekt - w 2017 roku firma też wypłaciła inwestorom 100,93 mln zł z zysku, po 1,05 zł na akcję.

CD Projekt bez stałej polityki dywidendowej

Jednocześnie zarząd CD Projekt poinformował, że odstąpił od wprowadzenia stałej polityki dywidendowej.

- Z uwagi na fakt, iż jest przekonany, że dla Spółki działającej w tak konkurencyjnej branży i chcącej dynamicznie się rozwijać, najbardziej właściwą strategią jest każdorazowa ocena bieżącej sytuacji, planów biznesowych, wyzwań stojących przed Grupą i wynikających z nich potrzeb - uzasadniono.

W ub.r. grupa kapitałowa CD Projekt zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 21,6 proc. do 362,9 mln zł oraz 109,3 mln zł zysku netto (wobec 200,3 mln zł rok wcześniej). Ponad 50 proc. przychodów firmy pochodzi z Ameryki Północnej.

Obecnie firma pracuje przede wszystkim nad grą „Cyberpunk 2077”. W połowie ub.r. opublikowano jej gameplay, nie podano jeszcze daty premiery.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: CD Projekt chce wypłacić 100,9 mln zł w dywidendzie, nie przyjmie stałej polityki dywidendowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl