SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CD Projekt kupi amerykańskie studio The Molasses Flood

CD Projekt poinformował, że zawarł umowę inwestycyjną dotyczącą kupna 60 proc. amerykańskiej spółki deweloperskiej The Molasses Flood, znanej z gier survivalowych "The Flame in the Flood" oraz "Drake Hollow".

Siedziba CD Projekt, fot. materiały prasoweArticle

Powstałe w 2014 roku bostońskie studio prowadzone jest przez weteranów branży gier. Spółka będzie blisko współpracować ze studiem CD Projekt RED, ale zachowa pełną autonomię. Studio będzie pracować nad swoim własnym projektem opartym o jedno z IP CD Projekt.

Nabycie The Molasses Flood nastąpi przez podmiot bezpośrednio zależny od CD Projekt, tj. spółkę CD Projekt Inc. z siedzibą w amerykańskim Venice.

Zawarta umowa inwestycyjna zawiera harmonogram transakcji prowadzącej do nabycia pozostałej części studia i włączenia osób w nim zatrudnionych w struktury grupy kapitałowej CD Projekt. Harmonograam nie został podany w komunikacie, podobnie jak cena tej transakcji.

"Wraz z zakończeniem procesu negocjacyjnego i podpisaniem umowy inwestycyjnej, zarząd spółki podjął czynności zmierzające do dokapitalizowania spółki CD Projekt Inc. w celu realizacji pierwszego etapu procesu nabycia The Molasses Flood" - podano w komunikacie CD Projekt.

CD Projekt z niższą rekomendacją od analityka Jeffries

Ken Rumph, analityk Jefferies, obniżył rekomendację CD Projektu do "poniżej rynku" z "kupuj". Cena docelowa akcji została zmniejszona do 155 zł z 274 zł poprzednio i oznacza 14-proc. spadek wobec ostatniego kursu akcji na giełdzie - podała agencja Bloomberg.

Średnia cena docelowa akcji spółki wynosi 165,29 zł.

Analityk Jefferies poinformował, że opóźnienie premiery wersji "Cyberpunka 2077" na nowe konsole neguje scenariusz wzrostowy, który wcześniej uwzględniał on dla akcji spółki.

Dodał, że poprzednia rekomendacja bazowała na scenariuszu, że gra może zostać naprawiona po "fiasku" premiery i wygenerować przydatne przychody.

CD Projekt z dywidendą i akwizycją

W pierwszej połowie br. CD Projekt, mimo premiery gry „Cyberpunka 2077” w grudniu ub.r., zanotował spadek zysku netto ze 146,76 do105,05 mln zł przy wzroście wpływów sprzedażowych o 29,3 proc. Za to wyniki spółki w samym drugim kwartale były dużo lepsze od oczekiwań analityków giełdowych.

Na początku czerwca CD Projekt wypłacił z zeszłorocznego zysku 503,69 mln zł dywidendy, po 5 zł na akcję. Miesiąc później CD Projekt podpisał umowę nabycia Digital Scapes, studia deweloperskiego z siedzibą w Vancouver. List intencyjny w tej sprawie zawarto w marcu.

W ub.r. sześciu członków zarządu CD Projekt zarobiło 20,29 mln zł, a z zeszłorocznego zysku ma jeszcze otrzymać 106,2 mln zł. Firma zwiększyła liczbę pracowników o prawie 100, a na wynagrodzenia wydała łącznie 240,67 mln zł.

Dołącz do dyskusji: CD Projekt kupi amerykańskie studio The Molasses Flood

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl