SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

CD Projekt liczy na 90 mln zł przychodów i 8-10 mln zł EBITDA w 2010 r.

Grupa CD Projekt planuje, że w 2010 roku jej skonsolidowane przychody wzrosną do 90 mln zł wobec ok. 80 mln zł w 2009 roku, poinformowali przedstawiciele spółki w czwartek. Wynik EBITDA w 2010 roku ma kształtować się na poziomie 8-10 mln zł.

CD Projekt liczy na 90 mln zł przychodów i 8-10 mln zł EBITDA w 2010 r.

"W 2009 r. wynik EBITDA na podstawowej działalności był pozytywny, ponieśliśmy jednak straty np. w spółkach zagranicznych" - powiedział dziennikarzom współzałożyciel i jeden z szefów CD Projekt Michał Kiciński. Dodał, że spółka powinna zanotować zysk netto w 2010 r.

Kiciński dodał, że wyniki za 2009 r. są na razie wstępne. Spółka zanotowała w tym okresie prawdopodobnie kilkadziesiąt milionów złotych straty netto. Będzie to efekt odpisów uwzględniający przeszacowanie wartości spółek zależnych.

CD Projekt liczy, że jeszcze w tym roku dokona się jego połączenie z Optimusem. Obecnie trwają prace nad finalizacją transakcji w wyniku której Optimus formalnie przejmie CD Projekt (ale akcjonariusze tej firmy zostaną udziałowcami większościowymi spółki.

W skład grupy wchodzi dystrybutor gier i filmów CD Projekt Dystrybucja, producent gier komputerowych CD Projekt Red, a także firma gog.com, która działa w branży elektronicznej dystrybucji gier.

W 2011 r. firma ma zanotować przychody na poziomie 120 mln zł, a EBITDA ma wynieść kilkanaście mln zł. Duży wpływ na wyniki spółki ma mieć premiera gry komputerowej "Wiedźmin 2", który jest przewidziana na I kwartał 2011 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: CD Projekt liczy na 90 mln zł przychodów i 8-10 mln zł EBITDA w 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl