SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CD Projekt rozmawia o ugodzie z pozywającymi ws. premiery „Cyberpunk 2077”

Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla okręgu Centralnej Kalifornii zawiesił postępowanie tzw. "motion to dismiss" w związku z przystąpieniem stron do rozmów dotyczących potencjalnego zawarcia ugody - poinformował CD Projekt w komunikacie.

Główni bohaterowie gry "Cyberpunk 2077"Article

W razie osiągnięcia porozumienia co do warunków potencjalnej ugody, strony złożą wniosek do sądu o jej zatwierdzenie. Decyzja w sprawie ewentualnej akceptacji ugody i możliwości jej finalizacji zostanie wydana przez sąd po wypełnieniu szeregu dalszych obowiązków formalnych.

"Przystąpienie do rozmów dotyczących potencjalnego zawarcia ugody w żadnym wypadku nie oznacza akceptacji ze strony spółki lub członków jej zarządu jakichkolwiek zarzutów zawartych w pismach procesowych złożonych przez stronę powodową" - napisano w komunikacie CD Projekt.

W grudniu 2020 roku i styczniu 2021 roku spółka informowała o wniesionych pozwach zbiorowych przez kancelarie działające w imieniu grupy posiadaczy amerykańskich papierów wartościowych notowanych pod symbolami "OTGLY" oraz "OTGLF" i opartych na akcjach CD Projekt.

Z kolei w maju sąd dokonał konsolidacji złożonych pozwów zbiorowych w USA przeciwko CD Projekt i wybrał wiodącego powoda. Po konsolidacji wszystkie cztery złożone pozwy rozpatrywane miały być w ramach jednego ewentualnego postępowania sądowego.

Pozwy dotyczą zapowiedzi przed premierą „Cyberpunka 2077”

Kancelarie występujące przeciw CD Projekt zarzucały firmie składanie fałszywych oświadczeń oraz nieujawnienie faktu, że granie w nową produkcję firmy, "Cyberpunk 2077", było praktycznie niemożliwe na systemach Xbox i Playstation starszej generacji z powodu ogromnej liczby błędów. Przez złą jakość gry, Sony usunęło tymczasowo tytuł ze sklepu Playstation, a następnie zarówno japoński koncern, jak i Microsoft (producent Xboxa) oraz CD Projekt zostały zmuszone zaoferować graczom zwrot pieniędzy za grę.

Na PlayStation Store „Cyberpunk 2077” wrócił dopiero pod koniec czerwca, po tym jak udostępniono kilka pakietów poprawek do gry.

"Cyberpunk 2077" zadebiutował 10 grudnia 2020 roku na platformach PC, PlayStation i Xbox oraz w usługach streamingowych Stadia i GeForce Now. W grze były liczne błędy, zwłaszcza w wersjach na konsole.

Przez problemy po premierze tytułu kurs giełdowy CD Projekt zmalał z ponad 430 zł na przełomie listopada i grudnia ub.r. do ok. 230 zł w pierwszej połowie stycznia. Natomiast w dołku w maju br. za akcję spółki płacono poniżej 150 zł.

W trzecim kwartale br. CD Projekt zanotował wyniki finansowe dużo niższe od oczekiwań analityków. Przychody sprzedażowe firmy wzrosły rok do roku ze 104,5 do 144,5 mln zł, a zysk netto zmalał z 23,4 do 16,3 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: CD Projekt rozmawia o ugodzie z pozywającymi ws. premiery „Cyberpunk 2077”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl