SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

CD Projekt Red: bardziej równomierny rozkład przychodów w roku

CD Projekt Red zakłada, że w tym roku jego przychody będą bardziej równomiernie rozłożone między półroczami w stosunku do poprzedniego roku, wynika z wypowiedzi przedstawicieli spółki. Firma podała szacunkowe dane, zgodnie z którymi skonsolidowane przychody grupy w I połowie 2012 r. wyniosły 71,69 mln zł.

CD Projekt Red: bardziej równomierny rozkład przychodów w roku

"W odróżnieniu od 'Wiedźmina 2' na komputery PC, wersję na konsole Xbox 360 wydaliśmy na całym świecie w tak zwanym modelu dystrybucyjnym. Dzięki temu mamy potencjał na uzyskanie wyższych kwot z każdej sprzedanej sztuki, ale przychody charakteryzują się nieco innym rozkładem w czasie. Umowy dystrybucyjne przewidują zawiązywanie rezerw po stronie dystrybutora, które przez okres dwóch kwartałów zmniejszają przychody przez nas wykazywane. W naszym przypadku obecnie zawiązane rezerwy zostaną rozliczone w czwartym kwartale bieżącego roku, co może w pozytywny sposób wpłynąć na wyniki tego okresu" - powiedział członek zarządu Piotr Nielubowicz.

Dodał, że ze względu na maksymalizację przychodów i zysków w dłuższym okresie intencją spółki jest wydawanie przyszłych premier na istotnych rynkach właśnie w modelu dystrybucyjnym.

W I połowie 2011 r. skonsolidowane przychody grupy wyniosły 80,30 mln zł wobec 14,05 mln zł rok wcześniej. Spółka miała wtedy 20,45 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej. W całym 2011 r. skonsolidowane przychody wyniosły ostatecznie 136,21 mln zł wobec 50,45 mln zł rok wcześniej.

"Pierwsze półrocze obfitowało w ważne wydarzenia z punktu widzenia rozwoju Grupy CD Projekt RED. Najważniejszym z nich była wspomniana premiera 'Wiedźmina 2' na konsole Xbox 360, który trafił na rynek 17 kwietnia, a także udany debiut pierwszej części Wiedźmina na komputery Apple - zarówno w cyfrowej dystrybucji, jak i w wersji pudełkowej. Obie premiery odniosły sukces zarówno komercyjny, jak i wizerunkowy" - zaznacza spółka.

Pełny raport z wynikami za II kwartał CD Projekt Red opublikuje 28 sierpnia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: CD Projekt Red: bardziej równomierny rozkład przychodów w roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl