SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CD Projekt z rekordowymi przychodami i zyskiem, „Wiedźmin” przyniósł 697 mln zł

W 2015 roku CD Projekt zanotował 798 mln zł przychodów, a zysk netto przekroczył 342 mln zł. Lokomotywą napędzającą wyniki spółki była sprzedaż trzeciej części „Wiedźmina”.

Article

W komunikacie CD Projekt podał, że w sumie do końca ub.r. sprzedał 20 mln egzemplarzy gier z trylogii „Wiedźmin”, a niemal połowa z nich to „Wiedźmin 3: Dziki Gon”.

Z danych przytoczonych w raporcie finansowym wynika, że CD Projekt w ub.r. dokonał poważnego skoku. Spółka zanotowała łączne przychody w kwocie 798 mln zł wobec 96 mln rok wcześniej, w przedziale zysku netto jest podobnie - 342,4 mln zł w porównaniu z 9,5 mln w roku 2014.

Lwią część przychodów (697 mln zł) przyniósł CD Projektowi segment produkcji gier, natomiast przychody osiągnięte z globalnej cyfrowej dystrybucji gier to 115,8 mln zł.

CD Projekt poinformował również, że zgodnie z przyjętą uchwałą zarządu cały zysk netto spółki zostanie przeznaczony na pokrycie strat z ubiegłych lat, zarząd planuje także nabycie przez spółkę własnych akcji.

Producent „Wiedźmina” zarysował też plan strategii na lata 2016-2021. Zakłada ona dalsze tworzenie „rewolucyjnych gier fabularnych”, CD Projekt chce też trafić do trójki najbardziej uznanych producentów gier wideo na świecie. W przyszłości zapowiedziano premierę gry „Cyberpunk 2077”, a w br. na rynku ma się pojawić dodatek zatytułowany „Krew i Wino” przeznaczony do trzeciej części przygód Wiedźmina.

Dołącz do dyskusji: CD Projekt z rekordowymi przychodami i zyskiem, „Wiedźmin” przyniósł 697 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl