SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Zawodny i Jeremiah Cohn w zarządzie CD Projekt

Do zarządu produkującej i sprzedającej gry wideo spółki CD Projekt zostali powołani Paweł Zawodny i Jeremiah Cohn. Obaj pracują w niej od kilku lat na stanowiskach dyrektorskich.

Siedziba CD Projekt, fot. materiały prasoweSiedziba CD Projekt, fot. materiały prasowe

Zgodnie z decyzją rady nadzorczej Paweł Zawodny i Jeremiah Cohn będą członkami zarządu CD Projekt od początku lutego.

- Obaj są sprawnymi managerami i doświadczonymi ekspertami w swoich dziedzinach, a swoim zaangażowaniem w ciągu ostatnich lat budowali pozycję w strukturach Grupy i wielokrotnie udowadniali, że chcą przyczynić się do jej dalszego rozwoju - podkreśla Adam Kiciński, prezes CD Projekt.

Paweł Zawodny pracuje w firmie od 2018 roku. Kolejno był szefem studia we Wrocławiu oraz szefem produkcji w spółce zależnej CD Projekt Red odpowiedzialnym za transformację technologiczną i organizacyjną studia.

Wcześniej Zawodny przez 20 lat był związany z Techlandem, zajmował się produkcją gier i rozwojem firmy, w latach 2009-2016 był członkiem zarządu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jeremiah Cohn do zespołu CD Projekt dołączył w 2014 roku, został dyrektorem zarządzającym i członkiem zarządu spółki zależnej prowadzącej działalność wydawniczą w Ameryce Północnej. Ponadto Cohn odpowiada m.in. za rozwój marek w CD Projekt Red, a jesienią ub.r. wszedł w skład zarządu amerykańskiego studia The Molasses Flood, którego 60 proc. udziałów przejął CD Projekt.

Wcześniej Jeremiah Cohn pracował na różnych stanowiskach (dyrektor marketingu, brand manager, projektant gier) w koncernach gamingowych, takich jak m.in. Activision, Warner Brothers, Atari i EA.

Zarząd CD Projekt z rekordowymi premiami

Prezesem CD Projekt od jesieni 2010 roku jest Adam Kiciński. Funkcje wiceprezesów pełnią Marcin Iwiński (od początku 2010 roku) i Piotr Nielubowicz (od połowy 2010 roku), w zarządzie są także Adam Badowski, Michał Nowakowski (obaj od października 2011 roku) oraz Piotr Karwowski (od listopada 2015 roku).

W 2020 roku sześciu członków zarządu CD Projekt zarobiło 20,29 mln zł, a z zysku netto dostali 106,2 mln zł premii: Adam Kiciński, Marcin Iwiński i Piotr Nielubowicz po 24,24 mln zł, a Adam Badowski i Michał Nowakowski po 16,74 mln zł.

Na początku czerwca ub.r. CD Projekt wypłacił 503,69 mln zł dywidendy z zysku w 2020 roku, po 5 zł na akcję. Miesiąc później CD Projekt podpisał umowę nabycia Digital Scapes - studia deweloperskiego z siedzibą w Vancouver. List intencyjny w tej sprawie zawarto w marcu.

W trzecim kwartale br. grupa CD Projekt zanotowała wyniki finansowe dużo niższe od oczekiwań analityków. Skonsolidowane przychody sprzedażowe wzrosły rok do roku ze 104,5 do 144,5 mln zł, a zysk netto zmalał z 23,4 do 16,3 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Paweł Zawodny i Jeremiah Cohn w zarządzie CD Projekt

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl