SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

CES 2015: inteligentne zegarki Vivoactive, fēnix 3 i epix od Garmin (wideo)

Podczas targów CES 2015 (Consumer Electronics Show) w Las Vegas firma Garmin zaprezentowała trzy nowe modele inteligentnych zegarków GPS: smartwatch Vívoactive, zegarek multisportowy fēnix 3 oraz zegarek treningowy z fabrycznie zainstalowanymi mapami epix.

Garmin Vívoactive Article

Garmin Vivoactive to smukły (8 mm), wodoodporny (5ATM) smartwatch wyposażony w kolorowy wyświetlacz z ekranem dotykowym, czytelny także w pełnym słońcu.

Zegarek łączy się bezprzewodowo ze smartfonem i wyświetla powiadomienia o połączeniach przychodzących, pozycjach w kalendarzu, wiadomościach e-mail i SMS-ach, a także powiadomienia z serwisów społecznościowych i innych aplikacji mobilnych. Umożliwia również sterowanie muzyką w odtwarzaczu, zlokalizowanie zagubionego telefonu, udostępnianie znajomym i rodzinie informacji o aktywnościach w czasie rzeczywistym dzięki funkcji LiveTrack oraz zdalne sterowanie kamerą sportową Virb Elite.

Ponadto Vivoactive oferuje podstawowe funkcje treningowe, posiada wbudowane aplikacje sportowe wykorzystujące system GPS podczas biegania, gry w golfa, jazdy na rowerze, pływania i śledzenia aktywności. Urządzenie monitoruje codzienną aktywność i motywuje do ruchu zliczając liczbę pokonanych kroków i spalonych kalorii oraz wyznaczając cele dostosowane do indywidualnego poziomu aktywności. Z kolei podczas snu zegarek monitoruje jakość odpoczynku.

 

Garmin fēnix 3 to zegarek GPS dla osób trenujących wiele dyscyplin sportu, oferujący funkcje treningu fitness i funkcje nawigacji w otwartym terenie. W połączeniu z czujnikiem tętna HRM-Run dokonuje takich pomiarów jak prędkość biegania, ilość uderzeń serca na minutę i zmienność tętna, na podstawie których oblicza maksymalną ilość tlenu, jaką organizm może wykorzystać w ciągu minuty. Pozostałe funkcje treningowe to m.in. funkcja asystenta odpoczynku, która obejmuje czas odpoczynku i kontrolę odpoczynku, a dodatkowo funkcja symulatora wyścigu pozwalająca oszacować idealny czas ukończenia wyścigu na podstawie aktualnego szacowanego pułapu tlenowego.

Zegarek został wyposażony również w specjalne funkcje przydatne podczas pływania (monitoruje m.in. dystans, tempo, liczbę ruchów) i jazdy na nartach (tryb Skiboarding dający dostęp m.in. do informacji o prędkości, dystansie i różnicy wzniesień, a także do automatycznego licznika zjazdów z funkcją automatycznej pauzy na czas jazdy wyciągiem).

Poza tym fēnix 3 posiada specjalną antenę Exo ze stali nierdzewnej, która lokalizuje zarówno satelity systemu GPS, jak i GLONASS, wysokościomierz, 3-osiowy barometr, kompas oraz funkcje Track Back. Podczas przemieszczania się zegarek zapisuje wykres śladu GPS, tworząc elektroniczną ścieżkę śladu. Możliwe jest także tworzenie i śledzenie kursów, zaznaczanie do 1000 pozycji oraz zapisanie maksymalnie 10 000 punktów trasy i nawigowanie do nich.

 

 

Garmin epix to multisportowy zegarek treningowy GPS z 1,4-calowym kolorowym wyświetlaczem dotykowym i fabrycznie zainstalowanymi mapami rekreacyjnymi 44 krajów. Posiada szybkę ze szkła mineralnego i powierzchnie wzmocnione powłoką PVD oraz jest wodoodporny do 50 m.

Wbudowana pamięć o pojemności 8 GB obsługuje dodatkowe mapy, w tym mapy regionalne Topo Pro i Topo Light oraz obrazy satelitarne BirdsEye.

Zegarek został wyposażony w antenę Exo ze stali nierdzewnej, która obsługuje system GPS i GLONASSS. Oferuje również 1 rok bezpłatnej subskrypcji usługi obrazów satelitarnych BirdsEye. Po ustaleniu pozycji urządzenie daje dostęp do pełnego menu funkcji nawigacyjnych, w tym do rejestrowania śladów, nawigacji według śladu, funkcji TracBack, punktów trasy i nawigacji według współrzędnych, funkcji "Celuj i idź" oraz wyznaczania tras punkt po punkcie.

Ponadto epix jest wyposażony w czujniki działające jako wysokościomierz, barometr i kompas. Oferuje także dostęp do funkcji wspomagających różne dyscypliny sportowe, takie jak bieganie, jazda na rowerze czy pływanie oraz funkcji pozwalających na monitorowanie codziennej aktywności.

 

Wszystkie powyżej opisane zegarki firmy Garmin są kompatybilne z platformą ConnectIQ, która umożliwia dostęp do specjalistycznego oprogramowania i pozwala na spersonalizowanie zegarka i dostosowanie go do indywidualnych potrzeb użytkownika za pomocą aplikacji, widgetów, pól danych i tarcz.

Ponadto aktywności rejestrowane przy użyciu zegarków Garmin można zapisywać, analizować w formie raportów i wykresów oraz dzielić się nimi w serwisach społecznościowych za pośrednictwem platformy Garmin Connect, która zrzesza ponad 7 mln aktywnych użytkowników z całego świata.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: CES 2015: inteligentne zegarki Vivoactive, fēnix 3 i epix od Garmin (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Takie Casio XXI wieku. Dzieciaki będą się rajcowały, a nikt poważny na to nawet nie spojrzy.
11 8
odpowiedź