SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cezary Krysztopa zastępcą redaktora naczelnego „Tygodnika Solidarność”

Cezary Krysztopa został wicenaczelnym „Tygodnika Solidarność” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Na stanowisku zastąpił Macieja Chudkiewicza, który rozstał się z redakcją we wrześniu br. po 10 latach współpracy.

Cezary Krysztopa / fot. tvpArticle

Cezary Krysztopa był naczelnym portalu Tysol.pl, na stałe współpracował również z „Tygodnikiem Solidarność” jako publicysta i rysownik. Od końca listopada zaczął pełnić również funkcję zastępcy redaktora naczelnego tygodnika.

- Przekazuję informację o tym, że zostałem nowym zastępcą redaktora naczelnego Tygodnika Solidarność Michała Ossowskiego – powiedział nam Krysztopa. - Pełnię nową funkcję od dwóch tygodni, teraz łączę obie (naczelnego Tysol.pl i wicenaczelnego tygodnika). W zakresie moich obowiązków jest głównie kreacja - dodał.

Na pytanie, czy wspólnie z redaktorem naczelnym Michałem Ossowskim będzie wprowadzał w piśmie jakieś zmiany, odpowiedział: - Jesteśmy właśnie w procesie wprowadzania zmian, poprawy jakości koncepcyjnej, merytorycznej i graficznej, uczestniczyłem w tym procesie również wcześniej, teraz został on sformalizowany - zdradził Cezary Krysztopa.

„Z urodzenia podlaski śledź. Z wykształcenia architekt. Z zawodu rysownik. Z zamiłowania płatny s-syn” – tak przedstawia się w tygodniku „Do Rzeczy”, w którym publikuje swoje rysunki.

Publicysta prowadził także program „Major Krysztopa”, w którym wspólnie z Waldemarem „Majorem” Fydrychem rozmawiał z widzami o bieżących wydarzeniach politycznych i społecznych. Jednocześnie Cezary Krysztopa na żywo przygotowywał rysunek komentujący dyskusje.

Krysztopa tłumaczy rysunek na DoRzeczy z żydowskim NKWD-zistą zabijającym Polaka

W lutym br. głośno było o jednym z rysunków Krysztopy, który przygotował go dla DoRzeczy.pl. Przedstawiał on postaci stylizowane na funkcjonariusza Gestapo ze swastyką i żołnierza radzieckiego z czerwoną gwiazdą Dawida, którzy celują do Polaka.

 - W dupie mam „antysemickie pałki”, ale tak jak pisałem sto razy wcześniej: Żydzi podlegają takiej samej krytyce jak inni, ale nie uważam, żeby czyjąś wadą a priori było to, że urodził się Żydem - tłumaczył Krysztopa.

Po publikacji rysunku z DoRzeczy.pl zniknęło logo sponsorującej witrynę PGE.

„Tygodnik Solidarność” rozstał się z wicenaczelnym Maciejem Chudkiewiczem

We wrześniu br. Maciej Chudkiewicz po prawie 10 latach skończył pracę w „Tygodniku Solidarność”, w którym od września 2017 roku pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego.

Z kolei w kwietniu br. redaktorem naczelnym „Tygodnika Solidarność” został Michał Ossowski w miejsce Ewy Zarzyckiej, która pełniła te obowiązki po odejściu Krzysztofa Świątka do Polskiego Radia 24.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cezary Krysztopa zastępcą redaktora naczelnego „Tygodnika Solidarność”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Megan
Świetnie! Jeszcze tą brodę zgoli, która była modna dziesięć lat temu i będzie dobrze
odpowiedź
User
PiS da
"nie uważam, żeby czyjąś wadą a priori było to, że urodził się Żydem - tłumaczył Krysztopa". Ludzkie panisko!
odpowiedź
User
Al
Gratulacje ! Wszystkie Czarki to fajne chlopaki ! Gmyz, Krysztopa. Ten ostatni jest takze wybitny rysownikiem.
odpowiedź