SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cherrypick Games przyspiesza produkcję gry dla kobiet „Crime Stories”

Warszawskie studio Cherrypick Games, specjalizujące się w produkcji gier Free2Play na platformy mobilne, które są skierowane dla kobiet, rozpoczęło prace nad nową grą o roboczym tytule "Crime Stories". Wcześniej produkcja zaplanowana była na 2019 r.

Article

„Crime Stories” to gra z gatunku "visual novel", w której gracze będą mogli zaangażować się w mroczne śledztwa przepełnione zwrotami akcji, a także barwną i zagadkową historią. Jak zapowiadają twórcy, gracz będzie miał realny wpływ na losy rozgrywki i do samego końca nie będzie mieć pewności jak skończy się śledztwo, którym kieruje.

Wcześniejsze rozpoczęcie produkcji nowej gry jest możliwe m.in. dzięki komercjalizacji największej dotychczasowej produkcji Cherrypick – "My Hospital", poprzez sprzedaż wszystkich praw do gry. Zgodnie z umową warszawskie studio otrzyma od Kuu Hubb Oy 2,6 mln euro, a nabywca przejmie koszty utrzymania, marketingu i rozwoju gry. Jednocześnie spółka zachowała prawo do potencjalnego udziału w przyszłych dochodach z gry.

Cherrypick Games pracuje obecnie nad czterema grami. 12 marca rozpoczął się tzw. softlaunch gry "MatchUp Friends". Gra została wydana na kilku wybranych rynkach, w celu zbadania reakcji i zachowań graczy. Równocześnie studio tworzy kolejny projekt dedykowany kobietom - "Hollywood Inc.". Najważniejszym projektem, który zostanie wydany jeszcze w tym roku, jest dla spółki "My Beauty Spa: Stars & Stories".

W 2017 r. Cherrypick Games odnotowało przychody w wysokości 15,7 mln zł, wobec 0,9 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 5,4 mln zł, wynik EBITDA 6,2 mln zł, a zysk netto 4,3 mln zł. Gry spółki zanotowały jak dotąd łącznie ponad 14 mln pobrań.

Dołącz do dyskusji: Cherrypick Games przyspiesza produkcję gry dla kobiet „Crime Stories”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl