SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Chętnie kupujemy samochody używane

Z udzielonych przez konsumentów w czerwcu b.r. informacji wynika, że własnym samochodem może pochwalić się połowa gospodarstw domowych.

Najczęściej zakupione przez nich auta to samochody używane w kraju - taką deklarację złożyło 53% respondentów, ok. 27% posiadaczy samochodów nabyło nowe auta, a pojazdy sprowadzone z zagranicy użytkuje 20% z nich - wynika  z danych zawartych w Ogólnopolskim Kwestionariuszu Produktów i Usług firmy Acxiom.

78% właścicieli aut nabyło je za gotówkę, kredytem posiłkowało się 20% z nich, natomiast niecałe 2% korzysta z samochodów służbowych. Aż 41% kierowców jeśli miałoby zmieniać posiadane auto, wybrałoby samochód z instalacją gazową. Silnik Diesla preferuje 32% kierowców, a na samochód 'na benzynę' zdecydowałoby się 27% właścicieli aut.

Do 5 tys. km w ciągu roku przejeżdża 18% posiadaczy pojazdów. Dystans 6-10 tys. km w ciągu roku pokonuje natomiast 25% kierowców, a 11-15 tys. km - 14% z nich. Powyżej 50 tys. km przemierza w ciągu roku 17% właścicieli aut.

Najwięcej, bo 56% respondentów przyznało, iż remonty swoich aut przeprowadzają w warsztatach samochodowych, u dealerów  - 11%, a samodzielnie aż co trzeci właściciel pojazdu.

Z usług delearów częściej korzystają mężczyźni niż kobiety (7% versus 4%), przeważnie w starszym wieku - ponad 26% osób  będących 'po pięćdziesiątce'.  Domowi majsterkowicze to z kolei osoby zwykle osoby z wykształceniem zawodowym i  średnim (26% wszystkich posiadaczy aut), zamieszkali na wsi (18% kierowców), o pozycji zawodowej - pracownik fizyczny (10% posiadaczy), emeryci/renciści lub nie pracujący (po 7%).  W warsztatach samochodowych napraw dokonują zarówno kobiety, jak i mężczyźni-kierowcy (odpowiednio 29% i 27% posiadaczy aut). W tej grupie znajduje się także najwięcej prywatnych przedsiębiorców (58% wszystkich biznesmenów posiadających auta) oraz kierowników/piastujących wolne zawody (56% z tych, którzy mają auta).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Chętnie kupujemy samochody używane

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl