SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Chińczycy to 80 procent użytkowników 5G na świecie

Obecnie 450 milionów mieszkańców Chin ma dostęp do 5G – wynika z danych rządu tego kraju. To oznacza, że Chińczycy stanowią 80 procent wszystkich użytkowników sieci nowej generacji na świecie. W Chinach funkcjonuje dzisiaj 1,15 miliona stacji bazowych obsługujących 5G.

 

Article

Sieć 5G jest rozwijana obecnie na całym świecie. Dotyczy to także Polski, gdzie dotąd najwięksi operatorzy wprowadzili własne rozwiązania związane z tą technologią, choć oficjalna aukcja częstotliwości dedykowanych 5G wciąż jest w naszym kraju przekładana i ostatecznie nie wiadomo do końca kiedy zostanie przeprowadzona.

Chińczycy biją świat na głowę

Jak wynika z danych ujawnionych przez chińskie ministerstwo przemysłu i technologii ten kraj jest zdecydowanym liderem we wdrażaniu i korzystaniu z 5G.

Czytaj także: T-Mobile Polska zyskał 354 tys. klientów, w górę przychody i zysk

Według podanych informacji, cytowanych przez serwis Gizchina obecnie w Chinach funkcjonuje 1,15 mln nadajników obsługujących sieć nowej generacji, co stanowi 70 proc. wszystkich urządzeń tego typu działających na świecie.

W rezultacie dzisiaj 97 proc. obszarów wiejskich i miejskich w Chinach oferuje dostęp do 5G, zaś 40 proc. miast w kraju zapewnia pełne pokrycie zasięgiem sieci. Jak podaje resort obecnie dostęp do 5G ma ponad 450 mln mieszkańców kraju. To oznacza, że Chińczycy stanowią obecnie 80 proc. wszystkich użytkowników 5G na świecie.

Odpowiednie smartfony

Powszechne korzystanie z nowej sieci zapewnia m.in. szeroka oferta nowoczesnych smartfonów. Zgodnie z przewidywaniami do końca br. na chińskim rynku 80 proc. wszystkich nowych telefonów będzie wyposażonych w modemy dostosowane do obsługi 5G. Liderami w tym segmencie są lokalne firmy Oppo i Vivo, choć znaczące wzrosty sprzedaży smartfonów 5G notuje także Xiaomi.

Według ministerialnego raportu rozwiązania 5G są najdynamiczniej wdrażane w Chinach w takich dziedzinach gospodarki jak opieka medyczna, transport oraz segment edukacji. Zgodnie z prognozami w kolejnych latach korzystanie z 5G w gospodarce będzie systematycznie rosnąć.

Czytaj także: Play zyskał przez kwartał 105 tys. klientów, Play Now TV z 235 tys. użytkowników

Dołącz do dyskusji: Chińczycy to 80 procent użytkowników 5G na świecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl