SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Chmura napędza Microsoft

Microsoft zanotował w ostatnim kwartale wzrost przychodu i zysku netto. Motorem wzrostów był szczególnie segment usług chmurowych.

W zakończonym 30 września 2020 r. kwartale Microsoft zanotował zysk netto w wysokości 13,89 miliarda dolarów, w porównaniu do 10,68 miliarda dolarów zysku dwanaście miesięcy wcześniej (wzrost o 30 proc.).

W omawianym okresie wyraźnie zwiększył się także przychód koncernu z Redmond - o 12 proc., z 33,06 miliarda dolarów do 37,15 miliarda dolarów.

Wzrosty zanotowały wszystkie działy Microsoftu. Przychód działu Intelligent Cloud zwiększył się rok do roku o 20 proc., do 12,99 miliarda dolarów, działu Productivity and Business Processes - o 11 proc., do 12,32 miliarda dolarów, a działu More Personal Computing - o 6 proc., do 11,85 miliarda dolarów.

W przypadku produktów serwerowych i usług chmurowych przychód wzrósł o 22 proc., głównie dzięki platformie Azure, która wygenerowała 48-proc. wzrost.

Sprzedaż systemu Windows Pro partnerom OEM zmalała o 22 proc., ale Windowsa wzrosła o 31 proc. Natomiast w przypadku Windowsa sprzedawanego bezpośrednio firmom wraz z towarzyszącymi mu usługami, przychód zwiększył się o 12 proc.

Seria urządzeń Surface wygenerowała 1,55 miliarda dolarów przychodu, przy wzroście o 37 proc.

W segmencie gier koncern z Redmond zanotował 22-proc. wzrost przychodu. Microsoft nie podał wyników sprzedaży konsol Xbox One ani liczby użytkowników usługi Xbox Live.

Z kolei wyszukiwarka Bing, pomijając koszty akwizycji ruchu, wygenerowała o 10 proc. mniejszy przychód niż rok wcześniej.

Ponadto Microsoft podał, że liczba konsumenckich subskrybentów Office 365 wzrosła do 45,3 mln, a przychód LinkedIn zwiększył się o 16 proc.

 

Dołącz do dyskusji: Chmura napędza Microsoft

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl