SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jubileuszowa akcja „Choinek jedynki” pomaga Fundacji Anny Dymnej i Wspólnocie Chleb Życia

Trwa coroczna akcja charytatywna „Choinki Jedynki”. Środki zebrane w jubileuszowej, 20 edycji akcji zostaną tradycyjnie już przekazane na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i wybranej organizacji pożytku publicznego, którą tym razem jest Katolicka Wspólnota Chleb Życia.

Article

Wspólnota Chleb Życia prowadzona przez s. Małgorzatę Chmielewską zarządza obecnie 11 domami dla bezdomnych, chorych ludzi oraz samotnych matek z dziećmi, starając się stworzyć miejsce do godnego życia i umożliwić powrót do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Fundacja walczy z bezrobociem i wykluczeniem osób niepełnosprawnych oraz barierami edukacyjnymi, na jakie napotykają dzieci i młodzież z najuboższych rodzin.

Akcja Programu 1 Polskiego Radia potrwa do 19 grudnia 2021 roku. Pierwszy jej etap - konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat - kończy się w niedzielę, 21 listopada. Do północy tego dnia można nadsyłać prace, poprzez formularze znajdujące się na stronie akcji. Spośród nadesłanych prac jury w składzie: Aneta Kosin (plakacistka, kreatorka wizerunku, pedagog), prof. Franciszek Maśluszczak (artysta malarz, pedagog) oraz Marek Jaromski (artysta grafik), nagrodzi 20 i wyróżni 40 prac. Nagrodzone i wyróżnione prace będą omawianie na antenie Jedynki między 26 listopada a 5 grudnia.

Od 15 listopada na stronie internetowej akcji dostępna jest zakładka „Dary Dorosłych Przyjaciół Jedynki”, pod którą można zapoznać się z pamiątkami i przedmiotami wystawionymi na licytację, których Darczyńcami są reprezentanci świata nauki, kultury i sportu. Od poniedziałku 6 grudnia do piątku 10 grudnia, w audycji „Cztery pory roku” w godz. 9.00 - 12.00, odbędą się licytacje przedmiotów przekazanych przez Przyjaciół Jedynki, a 11 grudnia, w Wielkim Finale, całodzienna (od godz. 8.00 do około 19.30) licytacja 20 prac dzieci, które wygrały w konkursie plastycznym i 12 prac podopiecznych Fundacji Anny Dymnej.

Zwieńczeniem 20. Akcji Charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia „Choinki Jedynki 2021” będzie koncert z udziałem Haliny Mlynkowej, w podziękowaniu dla wszystkich uczestników Akcji. Patronat honorowy nad akcją objęła żona prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda.

W ubiegłorocznej edycji „Choinek Jedynki” zebrano niemal 177,6 tys. zł. Licytowano podarunki od osobistości nauki, sportu i sztuki oraz rysunki dzieci. Za te ostatnie słuchacze w sumie zapłacili 30 201 zł.

Dołącz do dyskusji: Jubileuszowa akcja „Choinek jedynki” pomaga Fundacji Anny Dymnej i Wspólnocie Chleb Życia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl