SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Chrome 69 oferuje nowy wygląd, łatwiejsze wyszukiwanie informacji oraz generowanie bezpiecznych haseł

Google udostępnił kolejną wersję przeglądarki Chrome oznaczoną numerem 69. Wśród nowości w tej odsłonie programu pojawił się zmieniony wygląd okna i ikon, wyszukiwanie informacji bez konieczności uruchamiania nowej karty oraz mechanizm generujący automatycznie nowe bezpieczne hasła logowania do internetowych serwisów i usług.

Article

Informując o wprowadzeniu nowej wersji przeglądarki Chrome Google poinformował, że została ona udostępniona z okazji 10 rocznicy debiutu tego programu na rynku.

Chrome oznaczony numerem 69 oferuje kilka nowości, wśród których znalazł się odświeżony wygląd przeglądarki. Zmianie uległ kształt i wykończenie okien oraz kart, a także sposób prezentowania ikon, który ma m.in. ułatwiać użytkownikowi pracę z programem przy wielu otwartych jednocześnie stronach internetowych. Do dyspozycji użytkownika jest także więcej motywów graficznych możliwych do zastosowania w przeglądarce.

Drugą z nowości w Chrome 69 jest usprawniony menedżer haseł, który według Google jest bezpieczniejszy niż wcześniej. Dodatkowo wprowadzono funkcję generatora haseł, który w wypadku zakładania przez użytkownika nowego konta w konkretnym serwisie lub usłudze online automatycznie wygeneruje odpowiednio bezpieczne hasło dostępu i zapisze je w menedżerze.

Kolejnym przydatnym elementem dodanym w Chrome 69 może być funkcja o nazwie Omnibox, czyli zintegrowanie paska wyszukiwania z oknem przeglądarki. Dzięki temu użytkownik nie musi otwierać nowej karty i uruchamiać wyszukiwarki Google aby szybko odnaleźć w sieci interesujące go informacje.

Z danych StatCounter wynika, że w lipcu br. Chrome miał w skali globalnej 59,69 proc. udziału w rynku internetowych przeglądarek, w porównaniu do 58,94 proc. w czerwcu i zdecydowanie dominował w swoim segmencie. W Polsce Chrome także zanotował wyraźny wzrost. Przeglądarka Google miała w lipcu br. aż 77,85 proc. udziału, wobec 77,22 proc. w czerwcu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Chrome 69 oferuje nowy wygląd, łatwiejsze wyszukiwanie informacji oraz generowanie bezpiecznych haseł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zenek
Nie trawie tej szpiegowskiej przeglądarki
11 8
odpowiedź