SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Chyłka - Zaginięcie” od 23 lutego w TVN. „Nawet przy takich wynikach żaden wysokobudżetowy serial nie zarobi na siebie wyłącznie w sieci”

W sobotę, 23 lutego br. TVN rozpocznie emisje serialu „Chyłka - Zaginięcie”, czyli produkcji dedykowanej na serwis Player.pl. - Od początku zakładaliśmy, że ten serial będzie miał w pewnym momencie emisję w telewizji, otwartą kwestią był tylko termin - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN.

Magdalena Cielecka, fot. TVNArticle

Serial „Chyłka - Zaginięcie” oparty jest na tomie „Zaginięcie” autorstwa Remigiusza Mroza. W telewizyjnej wersji powieści autorstwa Remigiusza Mroza w główną rolę wcieli się Magdalena Cielecka.

Siedmioodcinkowy serial powstał specjalnie z myślą o platformie Player.pl, ale Telewizja TVN już od początku rozważała jego emisję również w linearnym kanale. Premierowe odcinki serialu cyklu na antenie TVN będzie można oglądać w soboty o godz. 20.00, począwszy od 23 lutego 2019 roku.

- Od początku zakładaliśmy, że ten serial będzie miał w pewnym momencie emisję w telewizji, otwartą kwestią był tylko termin. Wyniki oglądalności w Playerze są bardzo dobre, ale nawet przy takich wynikach żaden wysokobudżetowy serial nie zarobi na siebie wyłącznie w sieci, jeszcze długo nie będziemy na takim etapie. „Chyłka” testuje raczej nowy model dystrybucji - serial dostępny przez pewien czas w płatnej formule wyłącznie w Playerze, a po jakimś czasie - emisja również w liniowej telewizji - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN.

Premiera produkcji w serwisie VOD Grupy TVN odbyła się w środę, 26 grudnia 2018 roku. Przedpremierowo odcinki udostępniane są w ramach płatnej oferty w player+.

Jak informuje nas Czaja, serial „Chyłka - Zaginięcie” może być kontynuowany, ale o tym zdecydują wyniki oglądalności produkcji w TVN. - Co do ewentualnego dalszego ciągu to oczywiście ten serial ma potencjał by go kontynuować, materiału literackiego jest dużo :), ale decyzję podejmiemy dopiero po emisji w TVN, wtedy będziemy mogli ocenić cały ten projekt również od strony biznesowej. Merytorycznie jest to na pewno udany serial – komentuje nam.

Oprócz Magdaleny Cieleckiej w obsadzie serialu znaleźli się również: Filip Pławiak, Katarzyna Warnke, Olga Bołądź, Michał Żurawski, Szymon Bobrowski, Jacek Koman, Jerzy Schejbal, Mirosław Baka, Artur Żmijewski, Piotr Głowacki, Piotr Stramowski, Mirosław Haniszewski, Piotr Żurawski oraz Jakub Gierszał.

Producentem z ramienia TVN jest Dorota Chamczyk, producentem wykonawczym - Violetta Furmaniuk-Zaorska i jej firma Aktiv Media. „Chyłkę - Zaginięcie” reżyseruje Łukasz Palkowski.

Za scenariusz odpowiadają Justyna Stefaniak, Krzysztof Szpetmański oraz Michał Wawrzecki we współpracy z Darią Rogozińską i Dorotą Chamczyk. Autorem zdjęć jest Mateusz Wichłacz, scenografię przygotowuje Aleksandra Kierzkowska, kostiumy - Agnieszka Werner-Szyrle. Kierownikiem produkcji jest Artur Polański.

Udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2018 roku wyniósł 9,38 proc.

Dołącz do dyskusji: „Chyłka - Zaginięcie” od 23 lutego w TVN. „Nawet przy takich wynikach żaden wysokobudżetowy serial nie zarobi na siebie wyłącznie w sieci”

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Najs
A to akurat całkiem dobry serial
odpowiedź
User
Marek
Czyli zakładają przejęcie widowni Komisarza Alexa który z końcem zimy się kończy...
odpowiedź
User
Robert
W sobote? W sobote ludzie wolą oglądać rozrywke i sie bawić... najlepiej dac w niedziele
20:00 MasterChef Junior
21:30 Szóstka
22:30 Chyłka
Lub w pon
20:15 Na wspólnej
20:55 Milionerzy
21:30 Odwróceni
22:30 Chyłka
odpowiedź