SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CI Games z pierwszą stratą od trzech lat, kurs akcji w dół

Grupa CI Games w trzecim kwartale br. wypracowała 10,8 mln zł przychodów, EBITDA wyniosła w tym okresie -3,1 mln zł, a strata netto sięgnęła 3,9 mln zł - podała spółka w raporcie.

Marek Tymiński, prezes CI GamesArticle

W trzecim kwartale 2021 roku przychody spółki wyniosły 32,7 mln zł, EBITDA 19,3 mln zł, a zysk netto 12,8 mln zł.

- W okresie trzech kwartałów br. nie mieliśmy premier nowych gier, co w oczywisty sposób przełożyło się na przychody ze sprzedaży wygenerowane przez Grupę. Za poziom przychodów w roku 2022 odpowiada sprzedaż gier z naszego back catalogue, zwłaszcza „Sniper Ghost Warrior Contracts 2”, której premiera miała miejsce w połowie ub. roku. Jesteśmy zadowoleni z osiągniętego wyniku - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes spółki Marek Tymiński.

- Przed nami ważny rok. Do sprzedaży trafi wyczekiwany przez graczy tytuł – „The Lords of The Fallen”. Wynik za trzeci kwartał uwzględnia wydatki na marketing Lordsów, z których przychody pojawią się w 2023 roku. W okresie dziewięciu miesięcy br. nakłady inwestycyjne wyniosły blisko 60 mln zł, większość dotyczyła wydatków na produkcję „The Lords of The Fallen”, „Sniper Ghost Worrior Next”, projekt Survive oraz zakupu akcji United Label (3 mln zł). W raportowanym okresie ponieśliśmy także spore wydatki związane z przygotowaniami do dual listingu - wyliczył.

Grupa CI Games zanotowała pierwszą kwartalną stratę netto od trzeciego kwartału 2019 roku (wtedy było to 2,92 mln zł). W całym 2020 roku przy 46,01 mln zł przychodów miała 7,1 mln zł zysku netto, a w ub.r., gdy do sprzedaży trafiła gra „Sniper Ghost Warrior Contracts 2” osiągnęła 105,53 mln zł wpływów i 38,34 mln zł zysku netto.

CI Games rozmawia z potencjalnymi inwestorami

Spółka rozważa wprowadzenie akcji CI Games do równoległego notowania na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Prowadzi też przegląd opcji strategicznych.

"Grupa będzie nadal otrzymywać wsparcie ze strony Drake Star Securities LLC w procesie przeglądu opcji strategicznych, w tym w szczególności w zakresie negocjacji i wyboru strategicznego inwestora branżowego. Obecnie nie podjęliśmy żadnych decyzji dotyczących wyboru konkretnego inwestora strategicznego" – powiedział prezes.

W październiku CI Games zaktualizowało swoją strategię, zgodnie z którą będzie tworzyło własne IP oraz skupiało się na projektach multiplayer i action-RPG. Nowymi grami mają być Project Scorpio i Projcet III.

W czwartek rano, po ogłoszeniu wyników z trzeciego kwartału, akcje CI Games taniały o ponad 8 proc. Mimo tego spadku od początku stycznia br. kurs zyskał prawie 60 proc.

W czwartek na telekonferencji Marek Tymiński powiedział, że CI Games obserwuje duże zainteresowanie ze strony potencjalnych strategicznych inwestorów. "Prowadzimy rozmowy z inwestorami strategicznymi, a ich liczba jest większa niż mniejsza" - powiedział prezes.

Dyrektor finansowy David Broderick poinformował, że w związku z planami spółki dotyczącymi dual listingu w Londynie, większość pracy jest wykonana i może to nastąpić na początku przyszłego roku.

Tymiński zapowiedział, że CI Games nie planuje podnosić ceny za akcje United Label.

Dołącz do dyskusji: CI Games z pierwszą stratą od trzech lat, kurs akcji w dół

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl