SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cięcia w Nokia Siemens Networks

Spółka Nokia Siemens Networks rozpocznie rozmowy na temat zwolnień pracowników w Niemczech i Finlandii.

Do końca 2010 roku liczba etatów zostanie zlikwidowana o około 9 tysięcy. Gdy w 2006 roku powstawała spółka, Nokia i Siemens uzgodniły, że z liczby 60 tysięcy stanowisk zlikwidowanych zostanie od 6 do 9 tysięcy.

Nokia Siemens Networks m.in. dzięki cięciom w liczbie etatów chce zaoszczędzić około 1,5 miliarda euro rocznie w ciągu najbliższych czterech lat. Do końca 2010 roku w Niemczech z 13 tysięcy stanowisk zostanie zlikwidowanych 2800-2900, a w Finlandii z 10 tysięcy 1500-1700 etatów.

Nokia Siemens Networks to spółka joint venture (po 50 procent udziałów), która rozpoczęła swoją działalność 1 kwietnia bieżącego roku. Powstanie nowej firmy ogłoszono 19 czerwca 2006 roku. W jej skład wchodzą grupa biznesowa Nokia Networks i dział obsługi operatorów sieci stacjonarnych i komórkowych Siemensa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cięcia w Nokia Siemens Networks

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl