SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Claes Meyer zu Allendorf zamiast Michała Grzybkowskiego prezesem Beyond.pl

Duński menedżer Claes Meyer zu Allendorf został nowym prezesem kontrolowanego przez Sebastiana Kulczyka centrum przetwarzania danych Beyond.pl. Dotychczasowy szef firmy Michał Grzybkowski pozostaje w zarządzie i skoncentruje się na rozwoju technologicznym spółki.

Claes Meyer zu Allendorf, prezes Beyond.plArticle

Beyond.pl to działająca od 2005 r. spółka kontrolowana kapitałowo przez Sebastiana Kulczyka. Firma prowadzi własne centrum przetwarzania danych funkcjonujące w Poznaniu.

Do tej pory Beyond.pl kierował Michał Grzybkowski, współzałożyciel firmy. Teraz jednak firma poinformowano o jego odejściu ze stanowiska. Od 1 października br. nowym prezesem Beyond.pl jest pochodzący z Danii Claes Meyer zu Allendorf.

W komunikacie Beyond.pl podkreśla, że Claes Meyer zu Allendorf to ekspert z 20-letnim doświadczeniem w branży IT, odpowiedzialny m.in. za zarządzanie i rozwój produktów, strategię, modele biznesowe oraz marketing.

Obecny szef Beyond.pl wcześniej związany był ze znanymi markami technologicznymi, takimi jak Hewlett-Packard, IBM, Oracle, Pure Storage, Huawei Technologies, Dell EMC, gdzie pełnił funkcje zarządcze i sprzedażowe.

Po odejściu z funkcji prezesa Michał Grzybkowski pozostaje w zarządzie i skoncentruje się na rozwoju technologicznym spółki. W skład obecnego zarządu wchodzą Claes Meyer zu Allendorf, prezes zarządu odpowiedzialny za działania operacyjne i sprzedaż, Michał Grzybkowski, wiceprezes odpowiedzialny za technologię, Piotr Cegieła, członek zarządu ds. finansów i inwestycji oraz Bartłomiej Danek, członek zarządu ds. sprzedaży – do końca stycznia 2020 r.

Beyond.pl z wyższymi przychodami i roczną stratą ponad 22 mln złotych

Z opublikowanych przez Beyond.pl danych finansowych wynika, że w 2018 r. firma osiągnęła przychody w wysokości ponad 26,396 mln zł, co oznacza wzrost rok do roku o 18 proc.

W raportowanym okresie spółka zanotowała z górą 16,954 mln straty operacyjnej oraz ponad 22,179 straty netto, która w ciągu roku wzrosła o 3 proc.

W komunikacie Beyond.pl informuje, że w ub.r. spółka osiągnęła dynamiczny 18 proc. wzrost przychodów ze sprzedaży netto oraz 24 proc. wzrost przychodów ze sprzedaży usług. Jednocześnie strata z działalności operacyjnej pozostała na poziomie zbliżonym do poniesionej w 2017 r.

Suma bilansowa w 2018 r. wyniosła 165 427 053,02 zł. Głównym składnikiem aktywów są rzeczowe aktywa trwałe stanowiące 91 proc. wartości aktywów ogółem. Głównym źródłem finansowania są zobowiązania i rezerwy na zobowiązania wynoszące 79 proc. sumy pasywów, kapitał własny stanowi 21 proc. pasywów.

Według zapowiedzi strata bilansowa z 2018 r. zostanie pokryta z zysków lat następnych. Zatrudnienie na koniec ub.r. wynosiło 74 osoby.

Dołącz do dyskusji: Claes Meyer zu Allendorf zamiast Michała Grzybkowskiego prezesem Beyond.pl

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl