SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Co czwarty Polak spędzi sylwestra w domu

Co czwarty Polak w czasie tegoroczną noc sylwestrową zostanie w domu, a co piąty spędzi ten wieczór w kameralnym gronie swoich bliskich - wynika z badania SW Research.

Impreza sylwestrowa, fot. akpaArticle

Ponad 17 proc. Polaków nie ma jeszcze planów na sylwestra, a 14 proc. wybiera się tego dnia na elegancki bal. Łącznie 21 proc. Polaków przywita 2015 rok na domówce: większość wybiera się do kogoś, a 7 proc. z nich organizuje taką zabawę u siebie w domu.

Tylko nieco ponad 4 proc. badanych planuje spędzić sylwestra na imprezie w klubie lub dyskotece. W czasie wyjazdu to nadchodzące wydarzenie spędzi 3,5 proc. Polaków, a taka sama grupa będzie w tym czasie w pracy.

Na obchodzenie sylwestra większość Polaków (29,6 proc.) planuje przeznaczyć od 101 do 200 zł, a co czwarty badany (25,6 proc.) - od 51 do 100 zł. Prawie 19 proc. respondentów chce pożegnać się z rokiem 2014 z budżetem w wysokości do 50 zł. Powyżej 201 zł planuje wydać na ten cel 17 proc. badanych.

Ponad połowa Polaków (52,2 proc.) nie planuje wyjazdu zimowego, a prawie co czwarty (23 proc.) nie wie jeszcze, czy będzie wybierał się na urlop w najbliższym czasie.

Spośród osób, które planują zimowy wypoczynek, niemal połowa (43 proc.) spędzi ten czas w Polsce, a prawie co trzecia (28,4 proc. wszystkich odpowiedzi) wyjedzie za granicę.

17,7 proc. Polaków połączy urlop zimowy z uroczystościami bożonarodzeniowymi i sylwestrem, a niemal co dziesiąty badany przeznaczy urlop na podreperowanie stanu zdrowia. Tylko 2,5 proc. Polaków planujących zimowy urlop nie wie jak go spędzi.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research w dniach 13-15 grudnia 2014 r. wśród użytkowników panelu on-line SW Panel. Analizą objęto grupę 800 Polaków w wieku 16-64 lata. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Liczebności w warstwach zostały wyznaczone ze względu na łączny rozkład płci i kategorii wiekowych. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej, tak aby odpowiadała strukturze Polaków w wieku 16-64 lat pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne (łączny rozkład płci oraz wieku, dane na podstawie badania Diagnoza Społeczna 2013).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Co czwarty Polak spędzi sylwestra w domu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl