SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Co drugi Polak wierzy w NATO, co trzeci boi się Rosji

Połowa Polaków (53%) uważa, że NATO to organizacja, na której należy oprzeć bezpieczeństwo Polski. 60% twierdzi, że w przypadku zagrożenia Polska uzyska pomoc ze strony NATO, jednak co trzeci Polak jest zdania, że w sytuacji konfliktu zbrojnego nie będziemy mogli liczyć na żadnych sojuszników - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Article

NATO to organizacja, której Polacy ufają najbardziej w kontekście bezpieczeństwa Polski. W znacznie mniejszym stopniu wierzymy w pomoc ze strony Unii Europejskiej. Co trzeci Polak uważa, że powinniśmy liczyć tylko na siebie.

Połowa Polaków (51%) uważa, że prawdopodobieństwo ataku terrorystycznego podczas szczytu NATO w Warszawie jest duże lub bardzo duże. Jednocześnie tylko 36% badanych jest zdania, że polskie służby są w stanie zapobiec zamachowi na terenie kraju.

Nieco ponad połowa badanych uważa, że należy zwiększać nakłady na wojsko. Tylko 7% respondentów jest przeciwnego zdania.

Główne zagrożenia, których obecnie najbardziej obawiają się Polacy, to nagły napływ dużej liczby imigrantów (66%) oraz atak organizacji terrorystycznej (65%). Ponadto 2/3 badanych twierdzi, że w najbliższym czasie zagrożenie dla Polski może stanowić Rosja.

Badanie zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia w dniach 6-9 czerwca 2016 r., metodą CAWI (ankiety online na epanel.pl), na reprezentatywnej ze względu na płeć, wykształcenie i miejsce zamieszkania grupie Polaków w wieku 15-55 lat, N=931.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Co drugi Polak wierzy w NATO, co trzeci boi się Rosji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl