SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Co piąty internauta gra w zakłady bukmacherskie online

Firma IMAS International w badaniu Omnibus-Online zbadała czy i jak internauci obstawiają wyniki rozgrywek sportowych w zakładach bukmacherskich przez internet.

Co piąty internauta gra w zakłady bukmacherskie online

Okazało się, że spośród wszystkich badanych, co piąty internauta (21 proc.) obstawia wyniki online. Często wyniki sportowe na portalach internetowych typuje 6 proc. internautów, a tylko czasami robi to 15 proc. badanych.

 Omawianą formą rozrywki mężczyźni zajmują się częściej niż kobiety - co trzeci internauta (33 proc.) i tylko co dwunasta internautka (8 proc.) przynajmniej od czasu do czasu typuje wyniki online. Zakłady online popularne są przede wszystkim wśród osób w wieku 25-34 lat - 29 proc. obstawiających w tej grupie wiekowej wobec 21 proc. w całej badanej populacji. Rzadziej niż pozostali internauci typowaniem wyników zajmują się osoby z wykształceniem wyższym – 14 proc. vs. 21 proc. Popularność e-hazardu rośnie wraz z wysokością dochodów gospodarstwa domowego.


Wśród dyscyplin sportowych największym zainteresowaniem wśród obstawiających cieszą się mecze piłki nożnej, obstawiane przez 9 na 10 grających. Dużo mniejszym zainteresowaniem cieszą się inne sporty drużynowe, takie jak koszykówka (27 proc.), hokej (26 proc.), piłka ręczna (25 proc.) i siatkówka (25 proc.). Kolejne miejsca w rankingu typowanych dyscyplin zajmują skoki narciarskie (24 proc.), Formuła 1 (20 proc.), tenis (20 proc.), boks (14 proc.) oraz żużel (12 proc.). Pozostałe sporty są typowane przez mniej niż co dziesiątego grającego. Kobiety i mężczyźni typują te same dyscypliny sportowe.
Badani mogli zaznaczyć na liście dowolną liczbę dyscyplin, stąd suma odpowiedzi wynosi ponad 100 proc.


Obecnie polskie prawo zabrania rodzimym firmom oferowania tego typu usług online, dlatego internauci korzystają z portali bukmacherskich zarejestrowanych za granicą. Największą popularnością cieszy się portal Bwin, u którego zakłady kupuje dwóch na pięciu grających (42 proc.). Kolejne miejsca w zestawieniu zajmują Betclick (33 proc.) oraz Unibet i Sportingbet (po 23 proc.).


Spośród kupujących zakłady online, większość osób (75 proc.) typuje wyniki lig zagranicznych i polskich. Więcej osób typuje zawody tylko polskich drużyn i sportowców niż tylko zagranicznych – odpowiednio 16 proc. vs. 9 proc. grających.

Internauci wydają różne kwoty na zakłady przez internet. Do 10 zł miesięcznie wydaje prawie co czwarty (23 proc.), od 11 do 50 zł co trzeci (34 proc.), a od 51 do 100 zł co czwarty grający (24 proc.).


Badanie zostało przeprowadzone w dniach 17-21 lutego 2011 roku techniką ankiety internetowej CAWI, na reprezentatywnej dla użytkowników internetu, ważonej próbie n=506 osób w wieku 18–54 lat. Dobór do próby losowo-kwotowy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Co piąty internauta gra w zakłady bukmacherskie online

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gambler
A czy to jest zgodne z ustawą antyhazardową? Jak to jest opodatkowane? Czy tylko zagraniczne serwisy to prowadzą?
odpowiedź
User
pk2011
www.pokonajkryzys.pl - Obstawiaj - Wygrywaj - Zarabiaj
odpowiedź