SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Co trzeci Polak uważa, że korporacje źle traktują pracowników

Dwie trzecie Polaków uważa, że korporacje mogą kreować pozytywne zmiany społeczne i ponoszą za nie taką samą odpowiedzialność jak rządy państw - pokazuje badanie przeprowadzone na zlecenie Euro RSCG Sensors. Z drugiej strony ponad 30 proc. ankietowanych jest zdania, że wielkie firmy źle traktują pracowników i nie dzielą się z nimi odpowiednio zyskami.

Co trzeci Polak uważa, że korporacje źle traktują pracowników

Z badania przeprowadzonego przez IMAS International IBRiOS we Wrocławiu na zlecenie Euro RSCG Sensors wynika, że 73 proc. Polaków jest przekonanych o wzroście zysków korporacji w ciągu ostatnich lat. Na tej podstawie dwie trzecie ankietowanych uważa, że wielkie firmy mogą kreować pozytywne zmiany społeczne i ponoszą za nie taką samą odpowiedzialność jak rządy państw. Wśród dziedzin, które wymagają największego zaangażowania korporacji, Polacy wymieniają zdrowie (59 proc. wskazań), środowisko (43 proc.) i edukację (32 proc.).

Jednocześnie 73 proc. badanych czuje się odpowiedzialnych za kupowanie towarów wyprodukowanych przez korporacje, które postępują nieetycznie. 30 proc. respondentów uważa, że wielkie firmy nie respektują odpowiednio praw i potrzeb swoich pracowników i niewystarczająco dzielą się z nimi zyskami. Z kolei co trzeci Polak deklaruje gotowość do zmiany zdania o określonej firmie pod wpływem opinii niezależnych bloggerów lub dyskusji na forach internetowych.

Badanie wizerunku społecznego korporacji zostało zrealizowane przez IMAS International Instytut Badania Rynku i Opinii Społecznej we Wrocławiu na zlecenie agencji PR Euro RSCG Sensors. Ankiety przeprowadzono na reprezentatywnej próbie 505 osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Co trzeci Polak uważa, że korporacje źle traktują pracowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl