SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Co z kanałem Zone TV? Bartosz Hojka: Czekamy na rozwój sytuacji wokół MUX-8

Agora nie podjęła jeszcze decyzji o sposobie nadawania stacji Zone TV. Nie wyklucza też uruchomienia kolejnych kanałów. - Na rynku zdominowanym przez doświadczonych graczy, trzeba postępować rozważnie i oceniać ryzyko biznesowe - mówi Wirtualnemedia.pl Bartosz Hojka, prezes Agory.

Bartosz Hojka, prezes Agory Article

Nad projektem Zone TV - kanału telewizyjnego poświęconego kulturze z elementami rozrywki i stylu życia Agora pracuje od 2014 r. W grudniu otrzymała koncesję satelitarną na nadawanie tego programu (więcej informacji tutaj).

Jednak kierownictwo Agory jeszcze nie zdecydowało, czy postawić na dystrybucję Zone TV przez satelitę, czy spróbować wystartować w konkursie na nadawanie czterech kanałów na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej, jeśli będzie to możliwe.

- Z uwagą śledzimy rozwój sytuacji wokół ósmego multipleksu, na realizację satelitarnych umów koncesyjnych mamy 18 miesięcy - zapewnia Wirtualnemedia.pl Bartosz Hojka, prezes Agory. - Na razie nie wiadomo jakie będą decyzje KRRiT odnośnie operatora MUX-8, a później konkursu na jego zawartość - dodaje.

Hojka nie wyklucza, że Agora będzie chciała w przyszłości wprowadzić na rynek także inne kanały telewizyjne, być może znajdzie się wśród nich także stacja ogólnotematyczna. Podkreśla jednak, że decyzje w tej sprawie wymagają od wydawcy trzeźwej oceny sytuacji.

- Wchodzimy na rynek zdominowany przez doświadczonych graczy, trzeba postępować rozważnie i oceniać ryzyko biznesowe - zaznacza prezes Agory. W ramach konsultacji spółka skierowała do KRRiT swoje uwagi dotyczące zawartości ósmego multipleksu sugerując, by znalazły się tam właśnie kanały ogólnotematyczne oraz kanał związany z tematyką stylu życia.

- Koncesje przyznawane są na okres 10 lat, tymczasem obecny rynek telewizyjny podlega bardzo dynamicznym zmianom - podkreśla Hojka. - Dlatego powinna istnieć możliwość zaoferowania widzom treści w takiej formule, której będzie wymagała ewolucja zarówno samej telewizji, jak i jej odbiorców - dodaje.

Obecnie Agora jest współwłaścicielem jednej stacji - nadającego naziemnie kanału filmowego Stopklatka TV. Reszta udziałów w nim należy do spółki Kino Polska TV.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Co z kanałem Zone TV? Bartosz Hojka: Czekamy na rozwój sytuacji wokół MUX-8

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Czyżby Batrosz Hojkowitz.
11 10
odpowiedź
User
Hanka
Nie ma przede wszystkim zasobów ludzkich na rynku, który pociągnie im ten pomysł. Mitomanów telewizyjnych są setki, ale fachowców z wiedzą tylko kilku i zajęci. Szansa dla "specjalistów" z TVP. Ale bez związków zawodowych, kilku zastępców i hufca sekretarek też nie dadzą rady.
8 8
odpowiedź