SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Comarch chce zwiększyć przychody o 20%

Spółka informatyczna Comarch planuje na 2007 rok wzrost przychodów o co najmniej 20% i utrzymanie rentowności operacyjnej na poziomie 2006 roku.

Poinformował w piątek wiceprezes spółki Rafał Chwast.

“Nasze cele na 2007 rok wzrost przychodów o co najmniej 20% i utrzymanie rentowności operacyjnej na poziomie 2006 roku" - powiedział Chwast podczas konferencji prasowej.

W 2006 roku Comarch miał 52,98 mln zł zysku netto, 46,05 mln zł zysku operacyjnego oraz 491,72 mln zł przychodów. Rentowność operacyjna wyniosła 9,4%. Zrealizowanie celów spółki oznaczałoby wzrost przychodów spółki do ok. 600 mln zł.

Chwast powiedział, że zysk netto był wyższy od operacyjnego z uwagi na sprzedaż przez Comarch części akcji Interii.pl.

Comarch chce utrzymać rentowność operacyjną przy ciągle rosnącym zatrudnieniu dzięki zwiększaniu w przychodach oprogramowania własnego i usług. Spółka chce też podpisać więcej kontraktów z dużymi, międzynarodowymi firmami. W 2006 roku Comarch podpisał takie kontrakty z francuską siecią handlową Auchan oraz z niemieckim koncernem T-Mobile.

W ub. roku zatrudnienie wzrosło o 628 osób.

Comarch nadal chce rozwijać sie wyłącznie organicznie i zamierza zwiększać udział eksportu w sprzedaży.

“Chcemy sprzedawać za granicą wszystko to, co sprzedajemy w Polsce. Będziemy się koncentrować na rynkach najbardziej rozwiniętych technologicznie" - powiedział Chwast.

Podobnie jak w poprzednich latach, spółka nie wypłaci dywidendy z zysku za 2006 rok, a zyski przeznaczy na dalszy rozwój.

Portfel zamówień Comarchu, wg stanu na koniec lutego, wynosił 294 mln zł i był o 40,2% większy niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Comarch chce zwiększyć przychody o 20%

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl