SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Comarch liczy na dwucyfrowy wzrost przychodów w segmencie ERP w 2011 r.

Spółka informatyczna Comarch liczy, że w 2011 r. jej przychody w segmencie ERP będą rosnąć w dwucyfrowym tempie, wynika z wypowiedzi wiceprezesa Zbigniewa Rymarczyka. Motorem wzrostu mają być rynki zagraniczne – zwłaszcza niemieckojęzyczne oraz Francja.  Rymarczyk podtrzymał też wcześniejszą zapowiedź zgodnie z którą Comarch liczył na 10-proc. wzrost przychodów w segmencie ERP w 2010 r.

Comarch liczy na dwucyfrowy wzrost przychodów w segmencie ERP w 2011 r.

„Decydujący wpływ będą miały wyniki IV kwartału a zwłaszcza grudnia, ale wydaje się, że dziś że realizacja naszego planu zakładającego wzrost przychodów w segmencie ERP o 10% jest bardzo realny" – powiedział Rymarczyk. Dodał, że cały polski rynek może zanotować wzrost w granicach 3-5%.

W I połowie roku przychody spółki w tym segmencie rynku wzrosły o 7% r/r do 38,3 mln zł. Według IDC, Comarch miał w 2009 r. 10,2% udziału w polskim rynku ERP, wobec 9,1% w poprzednim roku.

Rymarczyk poinformował też, w rozmowie z ISB, że w całym roku Comarch pozyskał ponad 400 nowych klientów „dużych" systemów ERP. Jednym z najważniejszych, według niego trendów, w 2010 r. był wzrost popularności usług świadczonych w modelu SaaS „Software as a Service".  W jego trakcie udział takich usług w całym portfelu Comarchu wzrósł dwukrotnie do 10%. Comarch zakłada, że popularność modelu SaaS (polegającego na tym, że klient korzysta z oprogramowania udostępnianego przez sieć bez konieczności utrzymywania infrastruktury serwerowej płacąc za to najczęściej miesięczny abonament uzależniony od liczby użytkowników) będzie rosła. Dlatego spółka inwestuje w rozwój infrastruktury data center w Polsce a także buduje nowe ośrodki przetwarzania danych w Dreźnie oraz Lille.

Z wypowiedzi Rymarczyka wynika, że Comarch liczy na 5-10% wzrostu przychodów w segmencie ERP w Polsce. Natomiast globalny wzrost ma być szybszy, głównie dzięki rynkom Niemiec oraz Francji. Ten wzrost będzie prawdopodobnie organiczny, choć wcześniej Comarch sygnalizował możliwość przejęcia we Francji.

„Obserwujemy rynek, nie wykluczamy akwizycji jeśli pojawi się taka okazja, ale nie czujemy przymusu realizacji jakiegoś przejęcia" – podkreślił wiceprezes Comarchu. Dodał, że liczy głównie na pozyskanie nowych klientów dzięki referencjom takich partnerów jak BP, E-Plus, czy Skagen Funds. Ta ostatnia firma to nowy klient Comarchu i pierwszy jego partner w Skandynawii. Comarch wdroży dla niej platformę Comarch reporting Platform.

Narastająco w I-III kw. 2010 roku Comarch miał 12,79 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 5,71 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 497,38 mln zł wobec 497,52 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Comarch liczy na dwucyfrowy wzrost przychodów w segmencie ERP w 2011 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl