SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Comarch rezygnuje z Azji, nie wyklucza kolejnych akwizycji

Comarch, który pod koniec stycznia poinformował o przejęciu szwajcarskiej firmy A-MEA Informatik, nie wyklucza kolejnych przejęć, wynika z wypowiedzi wiceprezesa Konrada Tarańskiego. Comarch może kupować zarówno zagraniczne, jak i polskie spółki, ale będą to raczej małe transakcje. Spółka rezygnuje natomiast z aktywnego rozwoju w Azji.

Comarch rezygnuje z Azji, nie wyklucza kolejnych akwizycji

"Możliwe są dalsze 'punktowe' przejęcia, to w naszej strategii pewna nowość po kilku latach przerwy" - powiedział Tarański na spotkaniu z analitykami i dziennikarzami. Zaznaczył, że nie będą to duże przejęcia.

W styczniu br. Comarch informował o przejęciu szwajcarskiej firmy A-MEA - łączna cena nabycia nie przekroczy sumy 2 mln CHF (ok. 7.03 mln zł) oraz wartości kapitałów własnych spółki.

Tarański poinformował też, że Comarch rezygnuje z aktywnej działalności w Azji.

"Ta decyzja wynika z obserwacji dostępnych możliwości oraz kosztów i ryzyk" - powiedział Tarański. Dodał, że kłopoty w rozwoju działalności w Azji polegały m.in. na tym, że Comarch miał trudności z przekonaniem swoich pracowników do długich delegacji. Comarch realizował wdrożenia m.in. w Wietnamie. W 2010 r. spółka bez sukcesu negocjowała utworzenie joint-venture z dużym chińskim partnerem. Rozważała też w przyszłości budowę data center w Chinach.

Na 2012 r. spółka planuje m.in. utrzymanie nakładów na R&D, rozpoczęcie działalności przez spółkę zależną w Londynie i zakończenie budowy data center w Dreźnie. Spółka nie wyklucza też wznowienia budowy data center w Lille, na razie nie ma jednak kontraktów, które by to uzasadniały.

W I-IV kw. 2011 roku spółka miała 37,47 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 43,72 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 784,61 mln zł wobec 761,36 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Comarch rezygnuje z Azji, nie wyklucza kolejnych akwizycji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl