SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ComArch rozpoczyna budowę nowej fabryki

W powstającym obiekcie znajdą się centra produkcyjne ComArch zajmujące się wytwarzaniem oprogramowania dla sektorów telekomunikacyjnego, finansów i bankowości, administracji publicznej, oraz centra konsultingu i wsparcia sprzedaży

Wbicie pierwszej łopaty i inauguracja budowy nowej fabryki oprogramowania firmy ComArch miała miejsce na terenie Parku Technologicznego w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Krakowie. W uroczystości udział wzięli Prezydent miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski, przedstawiciele głównego wykonawcy projektu, krakowskiej firmy Budostal-2, architekci, oraz Zarząd ComArch. Nowe budynki, które powstaną w pierwszej fazie inwestycji o wartości 25 mln zł, pomieszczą 400 osób. Jej zakończenie planowane jest na pierwszy kwartał 2005 roku. Docelowo w nowym kompleksie ComArch będzie pracowało 1300 osób.

W powstającym obiekcie znajdą się centra produkcyjne ComArch zajmujące się wytwarzaniem oprogramowania dla sektorów telekomunikacyjnego, finansów i bankowości, administracji publicznej, oraz centra konsultingu i wsparcia sprzedaży.

W nowych budynkach będą pracować zarówno osoby nowozatrudnione, jak również dotychczasowi pracownicy, pracujący obecnie w innych lokalizacjach na terenie Krakowa. W bieżącym roku Grupa ComArch planuje zatrudnić około 200 nowych pracowników. Korzyści z inwestycji to obniżenie kosztów związanych z wynajmem lokali, usprawnienie zarządzania firmą oraz korzyści podatkowe z tytułu działalności w specjalnej strefie ekonomicznej.

"Stawiamy na Małopolskę, ponieważ jest tutaj sporo wykształconych osób, którym chcemy dać szansę rozwoju. Nie bez znaczenia jest również coraz lepsze otoczenie biznesowe i poprawa ogólnego klimatu dla inwestycji. Potencjał rozwojowy ComArch jest bardzo duży i chcemy mieć poważny wkład w budowę naszego regionu jako jednego z najsilniejszych centrów nowych technologii w Polsce" - powiedział Prezes ComArch SA Profesor Janusz Filipiak.

"Cieszymy się bardzo, że możemy podjąć się realizacji tak ciekawej inwestycji dla nowego inwestora. Nasza radość jest tym większa, że możemy jako krakowska firma budowlana realizować inwestycję dla znanej krakowskiej spółki jaką jest ComArch. Inwestycja ta realizowana niemalże po sąsiedzku będzie naszym przysłowiowym "oczkiem w głowie" i mamy nadzieję, że nasze hasło "Budując z nami budujesz swój sukces" i tym razem się sprawdzi." - mówi Tadeusz Dulba, Prezes Zarządu Budostal-2 SA.

Projekt architektoniczny powstającego kompleksu został wykonany przez zespół architektów w składzie: Krystyna Nyklińksa, Ewa Skimina-Podolak, Monika Wilczyńska-Kurkiewicz, Wojciech Kurkiewicz, Adam Kalisz

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ComArch rozpoczyna budowę nowej fabryki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl