SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Comcast z malejącymi przychodami i zyskiem operacyjnym. 10 mln użytkowników serwisu Peacock

W drugim kwartale 2020 roku koncern Comcast zanotował spadek przychodów o 11,7 proc., zaś wskaźnik EBITDA w kwocie 7,9 mld dolarów okazał się niższy niż przed rokiem. Liczba użytkowników usług kablowych wzrosła do 32,1 mln, zaś nowy serwis VoD Peacock ma obecnie 10 mln zarejestrowanych użytkowników.

Article

Amerykański koncern Comcast to obecnie jedna z największych korporacji mediowych na świecie. Holding jest dominującym w USA dostawcą usług telewizji kablowej i internetu, należą do niego m.in. koncern NBCUniversal oraz platforma telewizyjna Sky.

Niższe przychody i zysk

W drugim kwartale 2020 r. Comcast zanotował przychody w wysokości 23,7 mld dol., co oznacza spadek rok do roku o 11,7 proc.

W raportowanym okresie wskaźnik EBITDA (zysk operacyjny przed opodatkowaniem i amortyzacją) zmniejszył się o 9,1 proc. do kwoty 7,9 mld dol. Z kolei zysk przypadający na jedną akcję koncernu wynosił 0,69 dol. po spadku rok do roku o 11,5 proc.

Czytaj także: NBCUniversal usuwa cztery odcinki „Rockefeller Plaza 30” z powodu rasistowskich skojarzeń

W segmencie usług kablowych w drugim kwartale Comcast zanotował co prawda wzrost liczby klientów o 4,1 proc. do 32,1 mln, jednak nie przełożyło się to na przychody, które zmniejszyły się o 0,2 proc. osiągając kwotę 14,4 mld dol.

Należący do Comcasta koncern NBCUniversal osiągnął przychody niższe aż o 25,4 proc. zamykając kwartał kwotą ponad 6,1 mld dol. Największe spowolnienie wpływów zanotowano w segmencie parków rozrywki (o 94,1 proc.) oraz produkcji filmowej (18,1 proc.).

Comcast podał także, że nowy serwis VoD Peacock, który jest zarządzany bezpośrednio przez NBCUniversal od momentu rozpoczęcia ograniczonej działalności w USA w kwietniu br. do końca drugiego kwartału przyciągnął 10 mln użytkowników. Z kolei po wprowadzeniu pełnej oferty Peacocka w połowie lipca aplikacja mobilna serwisu w ciągu 6 dni od premiery zanotowała ponad 1,5 mln pobrań w USA.

W drugim kwartale platforma telewizyjna Sky będąca częścią Comcasta odnotowała mniejszą o 1 proc. liczbę użytkowników, obecne jest ich 23,7 mln. W tym okresie przychody Sky zamknęły się kwotą nieco ponad 4 mld dol., co oznacza spadek rok do roku o 12,9 proc. Wskaźnik EBITDA obniżył się o 0,2 proc.

W komunikacie Comcast wyjaśnia słabnące wyniki biznesowe efektem pandemii koronawirusa, która spowodowała przede wszystkim kryzys w segmencie przychodów reklamowych.

Czytaj także: Peacock będzie transmitował Premier League. 175 meczów jednego sezonu

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Comcast z malejącymi przychodami i zyskiem operacyjnym. 10 mln użytkowników serwisu Peacock

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl