SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Come and complain” - sceptycy i biały niedźwiedź promują Polskę za granicą (wideo)

Ruszyła internetowa kampania przewrotnie promująca Polskę jako kraj ludzi wiecznie narzekających. Akcję pod hasłem „Poland. Come and complain” przygotowały i realizują firmy Blacklama.pl, Bird&Co i Papaya Films.

„Come and complain” - sceptycy i biały niedźwiedź promują Polskę za granicą (wideo)

W spotach z kampanii „Poland. Come and complain” trzy osoby - taksówkarz, naukowiec i przedsiębiorca z sektora IT - pokazują, że narodową cechą Polaków jest narzekanie, sceptycznie wypowiadając się o naszej mentalności oraz osiągnięciach w kulturze i branży nowych technologii.

Z ich opiniami polemizuje angielska lektorka, a na drugim planie widać człowieka przebranego w strój białego niedźwiedzia.

Kampania ma w przewrotny sposób zachęcać obcokrajowców do wizyty w naszym kraju. Oprócz spotów udostępnionych na YouTubie obejmuje komunikację na facebookowym fanpage’u „Come and complain”.

Pomysłodawcami akcji są Jan Mosiejczuk i Tomasz Chojnacki z agencji Blacklama.pl. Spoty wyprodukował dom produkcyjny Papaya Films, a komunikację w mediach społecznościowych prowadzi agencja Bird&Co.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Come and complain” - sceptycy i biały niedźwiedź promują Polskę za granicą (wideo)

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
black obama
"Kampania ma w przewrotny sposób zachęcać obcokrajowców do wizyty w naszym kraju". Tak, tak...tak samo jak w "przewrotny" sposób do odwiedzenia Małopolski miał zachęcać sobowtór Clooneya.
Jak można coś takiego wypuścić w eter?? Najgorsze jest to, że to idzie w świat. Na pewno doczekamy się memów, podobnie jak przy kampanii Polski Wschodniej za granicą. Po cholerę ktoś miałby przyjeżdzać do kraju gdzie wszyscy narzekają. No chyba, że jakiś desperat.
22 14
odpowiedź
User
Magdalena
Cechę narzekania dałoby się wyplenić ale nie w takich czasach jak dziś! Rozejrzycie się dowcipni autorzy wokół siebie: czy Polacy dobrze zarabiają? Czy godnie żyją? Czy stać ich na mieszkanie/dom/kredyt? Czy mamy dobrych rządzących obecnymi sprawami kraju? Czy mamy dobre warunki zdrowotne? Czy czujemy się bezpiecznie bytowo-egzystencjalnie? Czy mamy szansę po pracy odpocząć w słoneczny weekend? Czy mamy czas dla siebie, dla znajomych, dla ważnych spraw? Nie zdajecie sobie sprawy jak Polacy żyją na prawdę, mając na uwadze własny nos, dlatego coś takiego wypuszczacie w eter... Wiesz, że niektórzy ludzie, przez rząd PO żyją jedynie ze zbioru jagód/grzybów/pokrzyw ?!? WIESZ TO?!?
18 12
odpowiedź
User
dan_
No Tak. Powyższe posty udowodniły tylko główną tezę zawartą w spotach. Taka to przewrotna kampania :-)
15 17
odpowiedź