SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ComPress zmienia nazwę na Thunderbolt, menedżerowie Gremi Media odchodzą z rady nadzorczej

Akcjonariusze agencji public relations ComPress (większościowym jest Gremi Media) zdecydowali o zmianie jej nazwy na Thunderbolt. Z rady nadzorczej odwołano menedżerów związanych z Gemi Media, natomiast powołano m.in. cztery osoby z rady nadzorczej Premium Fund.

Magdalena DulińskaArticle

Z rady nadzorczej ComPress odwołani zostali Marek Dworak i Marek Kutarba (byli w niej od połowy 2016 roku), a także Tomasz Jażdżyński, Jarosław Machocki i Łukasz Piela (byli od marca br.). Wszyscy są związani z Gremi Media - Jażdżyński od grudnia 2017 roku jest prezesem spółki.

W ich miejsce do razy nadzorczej powołani zostali Zbisław Lasek, Tomasz Wykurz, Natalia Górska, Monika Górska i Marek Sobieski. Czworo pierwszych zasiada w radzie nadzorczej Premium Fund - notowanej na rynku giełdowym NewConnect spółki, której celem jest, jak podaje na swojej stronie internetowej, „stworzenie od podstaw holdingu strategicznego dedykowanego do realizacji konkretnego celu biznesowego przy wykorzystaniu ujednoliconych standardów i instrumentów zarządzania”.

Ponadto Zbisław Lasek od ponad pięciu lat jest prezesem spółki Minutor. Tomasz Wykurz od listopada ub.r. jest prezesem Warsaw Property Fund, zasiada też w radach nadzorczych spółek JR Holding i One More Level. Wcześniej pracował m.in. w MTW Electro i Moja-reklama.pl.

Natalia Górska wcześniej była w radach nadzorczych One More Level i Setanta. Monika Górska od sierpnia 2015 roku jest prezesem Columbus Tax.

Natomiast Marek Sobieski jest członkiem rady nadzorczej firmy Skoczowska Fabryka Kapeluszy Polkap. Prowadzi też działalność doradczą w zakresie e-commerce i contact center, wcześniej pracował m.in. w Orbico Group i Navo Polskiej Grupie Dystrybucyjnej.

Akcjonariusze ComPress wydłużyli też kadencję rady nadzorczej i zarządu z trzech do pięciu lat.

Ponadto zdecydowano o zmianie nazwy spółki z ComPress na Thunderbolt.

Gremi Media dopłaciło 900 tys. zł do kapitału

Agencja ComPress dotychczas zajmowała się usługami public relations. W ub.r. zanotowała 977 tys. zł wpływów sprzedażowych i 381 tys. zł straty netto, a rok wcześniej - 1,28 mln zł przychodów i 197 tys. zł straty.

W kwietniu br. agencja zdecydowała o emisji 9 mln swoich nowych akcji, które po 10 groszy za sztukę kupił jej większościowy akcjonariusz Gremi Media. W efekcie ma już 82,1 proc kapitału spółki.

- Środki z emisji akcji serii H posłużą spółce do zmniejszenia zadłużenia i poprawy struktury kapitałów własnych, co pozwoli zmniejszyć ewentualny negatywny wpływ aktualnego otoczenia gospodarczego spółki na jej bieżącą działalność - poinformowano w sprawozdaniu ComPress z zeszłego kwartału. Zarząd agencji zaznaczył, że „trwają prace mające na celu repozycjonowanie spółki z agencji PR w klasycznym tego słowa znaczeniu w agencję oferującą nowoczesne metody komunikacyjne sfery digital”.

W lutym br. prezesem agencji została Magdalena Dulińska, jednocześnie wiceprezes E-Kiosku, który też należy do grupy kapitałowej Gremi Media.

Dołącz do dyskusji: ComPress zmienia nazwę na Thunderbolt, menedżerowie Gremi Media odchodzą z rady nadzorczej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
O
Po co tyle ludzi nadzoruje spółkę która ma przychody na poziomie dobrego menedżera? :)
odpowiedź