SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Comtica reprezentowała Polskę w Londynie

W dniach 7 i 8 maja br. w Londynie odbyła się konferencja Portal Strategist 2003 największe tego typu spotkanie ...

W dniach 7 i 8 maja br. w Londynie odbyła się konferencja Portal Strategist 2003 największe tego typu spotkanie poświęcone wykorzystaniu portali korporacyjnych w nowoczesnym biznesie. Comtica wzięła w nim udział jako jedyna firma z tej części Europy. Już wkrótce warszawska spółka informatyczna zamierza w Wielkiej Brytanii otworzyć swój pierwszy oddział.

Podczas dwudniowej konferencji ponad czterdzieści firm zainteresowanych rozwiązaniami portalowymi miało możliwość prowadzenia rozmów handlowych z największymi światowymi dostawcami. Comtica po raz pierwszy wystąpiła w gronie najbardziej znanych firm oferujących rozwiązania portalowe - podczas konferencji swoje oferty przedstawiały m.in. Plumtree i Vigniette.

-Udział Comtica w tegorocznym Portal Strategist to dowód, że funkcjonalność naszego portalu osiągnęła poziom, który może znaleźć uznanie największych światowych koncernów. W Anglii potrzeby na tego typu rozwiązania są bardzo duże, a klienci precyzyjnie określają wymagania i potrzeby. Popyt wymusza bardziej agresywna konkurencja i presja na efektywniejsze zarządzanie kosztami - mówi Paweł Laskowski, prezes Comtica.

Na zachodnich rynkach narasta trend masowego zastępowania aplikacji opartych o model klient - serwer rozwiązaniami Webowymi. Aplikacje sieciowe niosą wiele korzyści, jedno hasło daje łatwy i szybki dostęp do informacji rozproszonych w wielu systemach, zarządzanie komunikacją i pracą grupową jest łatwiejsze, a systemy są tańsze zarówno w procesie wdrożenia jak i administracji. Niezrównaną zaletą jest także zdolność portalu do kształtowania go pod kątem taksonomii (udzielanie użytkownikowi informacji w odpowiednim kontekście).

Podczas konferencji Portal Strategist Comtica nawiązała kontakt z europejskimi koncernami z sektora finansowego, szkolnictwa wyższego, reklamy i mediów. Możliwość bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi klientami i rozpoczęcie rozmów handlowych dały firmie bazę do stworzenia pierwszego zagranicznego oddziału. Comtica od niedawna koordynuje pracę swoich przedstawicieli w Anglii, ale w najbliższym czasie planuje powołać do życia biuro i realizować strategię aktywnej sprzedaży.

Nadal rzadko się zdarza, aby firmy z Europy Środkowej i Wschodniej uczestniczyły w takich spotkaniach na równych prawach z zachodnimi gigantami. Największe bariery dla polskich producentów oprogramowania stwarzają wysokie koszty, słaby dostęp do know-how i niezadowalająca jakość rozwiązań. Portal opracowany w pełni przez Comtica jest tutaj wyjątkiem. System powstał w nowatorskiej technologii .NET i kształtowano go na podstawie wnikliwej obserwacji i analizy trendów w rozwoju portali korporacyjnych w Stanach Zjednoczonych.

-Pomimo że na początku podchodzono do nas z dystansem, po prezentacji naszego portalu i dotychczasowych przedsięwzięć, nasza oferta cieszyła się dużym uznaniem. Można powiedzieć, że przyjęto nas wręcz entuzjastycznie, a londyńskie spotkania otworzyły nam drzwi do wielu poważnych rozmów handlowych. Nie ukrywam, że to właśnie zrealizowane projekty dla międzynarodowych klientów najbardziej uwiarygodniają nas w oczach zagranicznych kontrahentów - mówi Paweł Laskowski.

W ciągu ostatniego roku warszawskiej firmie udało się pozyskać takich klientów jak Medicover, Canal+, Energis, HP, Samsung. Zarząd firmy wierzy, że równie skutecznie można wdrażać autorskie rozwiązania na zagranicznych rynkach. Comtica jest pierwszą polską firma, specjalizującą się w koncepcji portalu korporacyjnego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Comtica reprezentowała Polskę w Londynie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl