SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Conficker coraz aktywniejszy w Polsce

W październiku wirus Conficker spowodował w Polsce prawie dwa razy więcej infekcji internetowych niż w sierpniu - wynika z danych firmy Eset. Najaktywniejszymi zagrożeniami w polskiej sieci pozostają szkodliwe aplikacje z rodziny Win32/PSW.OnLineGames.

W październiku Conficker spowodował 7 proc. wszystkich ataków wykrytych na komputerach polskich internautów przez programy firmy Eset, co oznacza, że aktywność tego wirusa wzrosła prawie dwukrotnie w porównaniu z sierpniem, kiedy wywołał 4 proc. takich infekcji. Specjaliści z Eset uzasadniają, że wielu użytkowników korzysta z pirackich kopii systemów Windows, przez co są odcięci od serwisu aktualizacyjnego, w którym udostępniono poprawkę usterki wykorzystywanej przez tą szkodliwą aplikację. Z tej przyczyny aktywność tego wirusa może w najbliższym czasie zdecydowanie wzrosnąć.

Conficker

Jak na razie najczęściej polskich internautów atakują konie trojańskie z rodziny Win32/PSW.OnLineGames, które spowodowały w październiku 14 proc. wszystkich infekcji sieciowych, czyli mniej więcej tyle samo, co w poprzednich miesiącach. Ponadto na liście pojawił się robak Pacex.Gen, który jest wykorzystywany przez konie trojańskie wykradające hasła do maskowania swojej obecności na zainfekowanym komputerze.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Conficker coraz aktywniejszy w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl