SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Conficker, INF/Autorun i Win32/PSW.OnLineGames powodują co czwartą infekcję

W październiku prawie 24 proc. infekcji komputerowych wykrytych przez programy ochronne Eset spowodowały złośliwe aplikacje Conficker, INF/Autorun i Win32/PSW.OnLineGames. Te wirusy pozostają najaktywniejsze od wielu miesięcy.

W październiku wirusy z rodzin Conficker, INF/Autorun i Win32/PSW.OnLineGames utrzymały poziom aktywności z września i ogółem spowodowały prawie 24 proc. infekcji komputerowych wykrytych przez programy ochronne Eset. Specjaliści tej firmy dominację Confickera uzasadniają tym, że wielu użytkowników korzysta z pirackich kopii systemów Windows, przez co są odcięci od serwisu aktualizacyjnego, w których udostępniono poprawkę usterki wykorzystywanej przez tą szkodliwą aplikację. Natomiast wirusy INF/Autorun i Win32/PSW.OnLineGames często są nieświadomie rozpowszechniane przez użytkowników.

eset

W październikowym zestawieniu złośliwych programów znalazł się Win32/FlyStudio.NOH, który modyfikuje wyniki wyświetlane przez przeglądarki internetowe w odpowiedzi na zapytania użytkowników w taki sposób, aby dostarczyć im niechcianych treści reklamowych. Natomiast konie trojańskie z rodziny Win32/Qhost modyfikują ustawienia DNS na zainfekowanych komputerach, przez co po wpisaniu adresów użytkownicy trafiają na spreparowane strony wiernie przypominające oryginalne serwisy, natomiast często nie mogą poprawnie aktualizować programów zabezpieczających.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Conficker, INF/Autorun i Win32/PSW.OnLineGames powodują co czwartą infekcję

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl