SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Creative PR dla Łukasza Berdyszaka

Firma Creative PR podpisała kontrakt z rzeźbiarzem Łukaszem Berdyszakiem.

Agencja będzie odpowiedzialna za kontakty z mediami, a także organizację wystaw. Już dziś wiadomo, że najczęściej wybieraną przestrzenią do prezentacji sztuki Łukasza Berdyszaka będzie przestrzeń miejska oraz inne nietypowe miejsca, w których rzadko można spotkać się ze sztuką.

Pierwszym efektem działań agencji jest serwis internetowy Artysty www.lukaszberdyszak.pl , jak również zainteresowanie twórczością Artysty firmy >>LECHMA<<, poznańskiego producenta kominków, który zdecydował się wesprzeć Łukasza Berdyszaka przez ufundowanie specjalnego stypendium. Firma >>LECHMA<< jest liderem w produkcji kominków z płaszczem wodnym, a rzeźby Łukasza Berdyszaka zostaną wystawione w nowo otwieranym salonie kominkowym.

"Cieszymy się, że możemy wspierać rozwój Łukasza Berdyszaka. - mówi Lech Piasny, właściciel firmy >>LECHMA<<. Rzeźby Łukasza Berdyszaka z pewnością uświetnią otwarcie naszego nowego salonu w Poznaniu."

Łukasz Berdyszak jest studentem Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Architektura Wnętrz. Jest także absolwentem studium Konserwacja Zabytków Akademii Sztuk Wizualnych. Oprócz projektowania wnętrz oraz renowacji zabytków sakralnych zajmuje się również rzeźbą.
Wychował się w rodzinie silnie związanej ze sztuką, dziadek - rzeźbiarz ojciec rzeźbiarz - konserwator zabytków , dzieciństwo spędził w warsztacie u ojca. To jednak dziadek nauczył Łukasza  ''trzymać dłuto'' w wieku czterech lat. Dziadek podobnie studiował na wydziale Architektury wnętrz i wzornictw. U boku ojca Łukasz Berdyszak wykonywał wiele prac konserwatorskich oraz rzeźb sakralnych.
Jednak Łukasz Berdyszak najbardziej realizuje się w swoich autorskich rzeźbach. Wiele z jego prac wykonanych jest z czarnej dębiny, którą w latach 50-tych dziadek Łukasza odkupił w Zborowie k/ Książa, od ludzi którzy po wyłowieniu z Warty i wysuszeniu, sprzedawali ją na opał. Leżała ona około 100-200 lat w wodzie przez co nabrała czarnego koloru.
Wykorzystuje ją w swoich rzeźbach. Interesuje go łączenie drewna [lipa, dąb zwykły i czarny, stal]. Rzeźby są kompozycją z elementów nawiązujących do figur geometrycznych, połączenie drewna i metalu stwarza urozmaicenie kolorystyczno - walorowe.
Jak mówi Łukasz Berdyszak: "Są w nich zawarte chwile z mego życia- jedna rzeźba to stop klatka, w której została część mnie i mego nastroju."

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Creative PR dla Łukasza Berdyszaka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl