SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Crowley z TVP

Nowe połączenie jedenastu oddziałów regionalnych TVP

Telewizja Polska SA podpisała umowę o dostawie usług z Crowley Data Poland, operatorem telekomunikacyjnym, dostawcą technologii dostępu do internetu i transmisji danych w Polsce. Umowa dotyczy dzierżawy od Crowley Data Poland ogólnopolskiej sieci transmisji danych opartej na technologii Frame Relay. Sieć pozwoli na przekaz danych z przepustowością 2 Mb/s.

Dzięki usługom sieci Crowley wykorzystującym Łącze Transmisji Danych z protokołem Frame Relay połączonych zostało jedenaście oddziałów regionalnych TVP z Zakładem Głównym w Warszawie przy ul.Woronicza 17. Sieć używana będzie przede wszystkim do obsługi systemu transakcyjnego SAP, poczty elektronicznej, dostępu do zasobów korporacyjnych WWW, dostępu do Internetu, itp. Crowley Data Poland został wyłoniony w drodze przetargu publicznego. Wdrożenie usługi w TVP zakończyło się, zgodnie z terminem określonym w umowie, 24 stycznia 2003 roku.

"Wybraliśmy Crowley Data Poland jako zwycięzcę przetargu publicznym głównie ze względu na atrakcyjną ofertę cenową i stosunkowo niedługi czas konieczny do rozpoczęcia świadczenia usług. Zgodnie uznaliśmy, że ponieważ nawiązujemy współpracę po raz pierwszy, budowa sieci WAN dla TVP będzie niejako testem sprawności firmy Crowley i jakości świadczonych usług. Z przyjemnością mogę stwierdzić, że z pierwszego zadania - uruchomienia sieci - Crowley Data Poland wywiązał się w terminie, pomimo zestawiania od podstaw połączeń pomiędzy naszymi Oddziałami Terenowymi. Teraz pozostaje już nam tylko eksploatacja i przełączanie do nowej sieci coraz to większego ruchu dla kluczowych aplikacji TVP oraz praktyczna weryfikacja jakości świadczonych usług.
W 2003 roku planujemy rozpisanie kolejnych przetargów: na dostęp do internetu, być może także zainteresuje nas VoIP. Sadzę, że firma Crowley Data Poland może być w nich poważnym oferentem kolejnych usług, o ile oczywiście zaproponuje równie atrakcyjnie warunki handlowe, jak też potwierdzi naszą własną (a więc trudniejszą dla firmy) referencję w postaci eksploatowanej sieci WAN." - mówi Waldemar Listowski, Dyrektor IT Telewizji Polskiej SA.

"Umowa z TVP SA to z pewnością sygnał o kierunkach naszego rozwoju. Z usług Crowley Data Poland korzystają w dużej mierze firmy małe i średnie, jednakże coraz częściej doceniają nas duże korporacje. Najchętniej zamawiają u nas rozwiązania szyte na miarę i są zadowolone ze świadczonych usług. Jestem przekonany, że jest to wynikiem nie tylko wysokiej jakości obsługi, ale też bezpłatnych konsultacji, które oferujemy na każdym etapie wdrożenia." - mówi Jarosław Roszkowski, dyrektor generalny Crowley Data Poland.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Crowley z TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl