SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Czeska telewizja publiczna uruchomiła kanał dla seniorów. „Pomoc grupie największego ryzyka podczas epidemii koronowirusa”

W poniedziałek, 23 marca czeska telewizja publiczna CT uruchomiła kanał CT3. Stacja powstała z myślą o seniorach, którzy podczas trwania epidemii koronowirusa są zmuszone do pozostania w domu. - Treść programów jest spokojniejsza, a informacje dostarczane są w sposób dostosowany do osób starszych - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Marek Solon-Lipiński, członek grupy EBU ws. współpracy międzynarodowej.

fot. Shutterstock.comArticle

W ramówce CT3 znajdują się archiwalne programy, filmy i seriale, które zniknęły już z anten czeskiego publicznego nadawcy. Poszczególne pozycje zapowiadają gospodarze, którzy również prowadzą wirtualne rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Wszystkie osoby pojawiające się na antenie mają założone maseczki.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Kanał powstał z myślą o starszych Czechach, którzy zgodnie z apelem władz, powinni pozostać w domach w czasach epidemii koronowirusa.

- Podstawowym celem jest pomoc grupie największego ryzyka, czyli grupie osób starszych, które są obecnie zmuszone do pozostania w domu. Treść programów jest spokojniejsza, a informacje są dostarczane w sposób dostosowany do osób starszych - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Marek Solon-Lipiński, członek grupy EBU ws. współpracy międzynarodowej.

Nowa stacja nadaje codziennie od godz. 9.00 do 17.25, począwszy od 23 marca 2020 roku. Dostępna jest w telewizji naziemnej, satelitarnej i kablowej.

Pierwszego dnia emisji dla seniorów przygotowano m.in. serial z lat sześćdziesiątych „Eliszka i jej rodzina”, znany także z anten TVP „Szpital na peryferiach” oraz koncert Karela Gotta i Karela Sztiedrego.

Dołącz do dyskusji: Czeska telewizja publiczna uruchomiła kanał dla seniorów. „Pomoc grupie największego ryzyka podczas epidemii koronowirusa”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
iksiński
Ciekawy pomysł - ludzie starsi potrzebują innej estetyki i tpa przekazu czy nawet wielkości prezentowanych grafik
odpowiedź
User
GREG
A TVPiS uruchomiła nieustanne programy religijne zaś Ojciec Rydzyk oczekuje większych dotacji oraz datków od osób fizycznych. I które państwo bardziej pomaga staszym?
odpowiedź